reklamı kapat

POPÜLER

LG ThinQ Speaker

LG ThinQ Speaker ile “üst düzey” akıllı hoparlör pazarına giriş yapıyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, hatırlarsınız kısa süre önce ThinQ adını verdiği yeni alt markasını duyurmuştu. Bu markalaşma ile yapay zekayı hayatımızın bir parçası yapmak isteyen şirket, bugün LG ThinQ Speaker ile karşımıza çıktı.

LG ThinQ Speaker, şirketin CES 2018 kapsamında sergileyeceği akıllı hoparlör modeli. Akıllı özelliği üzerine kurulduğu dijital asistan Google Assistant‘dan alan ürün, Google ile Amazon’un ufak çözümleri gibi sadece asistan kullanımına odaklanmıyor. Silindirik gövdesi ve Meridian Audio ile yüksek kalitede çevresel müzik keyfi yaşatabilen ürün, Google Assistant‘ın tüm yeteneklerine sahip. Yani sesli olarak birçok konuda soru sorabildiğiniz ve bilgi alabildiğiniz akıllı hoparlör, LG’nin diğer akıllı ürünleriyle de bağlantı kurabiliyor. Bu sayede sadece söyleyerek birçok elektronik cihaz açılabiliyor ya da kapatılabiliyor. Kayıpsız müzik dosyalarına destek veriyor olmasıyla dikkat çeken cihaz, üzerindeki dokunmatik butonlardan kontrol edilebiliyor. Sadece siyah rengi bulunan LG ThinQ Speaker, birçok geniş özelleştirme seçeneğine de sahip.

LG ThinQ Speaker
LG ThinQ Speaker
LG ThinQ Speaker

LG ThinQ Speaker yanında bazı diğer ürünler de tanıtıldı

Şirketin tanıttığı bu ürünlerden bir tanesi SK10Y isimli soundbar. 550W güç çıkışı bulunan ürün, beraberinde bir subwoofer ile geliyor. Dolby Atmos teknolojisiyle destekli içeriklerde inanılmaz bir deneyim sunabilen soundbar, Meridian Audio sayesinde ses kalitesi konusunda sınırları zorluyor. Dahili olarak Google Chromecast teknolojisine sahip olan SK10Y, böylece mobil cihazlarla da çok güzel anlaşabiliyor. Şirketin CES 2018’e getireceği diğer ürünler ise portatif hoparlör modelleri. Müzik eğlencesini her yere taşımak isteyenler için hazırlanan cihazlar, ortak olarak Meridian Audio üzerine kuruluyor. Apt-X HD Bluetooth teknolojisiyle 24-bit müzik aktarabilen PK serisi portatif hoparlörler, dikkat çekici ve sağlam bir tasarım kullanıyor. Ürünlerin fiyatları hakkında ise henüz bir bilgi verilmiyor.