reklamı kapat

POPÜLER

Samsung galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8, yaşadığı “pil sorunuyla” gündemde

Samsung Galaxy Note 7′nin başına gelenler halen aklımızda. O zaman yaşadığından ders alan ve Galaxy Note 8 ile şimdiye kadar sorunsuz bir telefon ortaya koyan Samsung, maalesef yeni bir “pil sorunuyla gündemde.

Gelen bilgilere göre Samsung Galaxy Note 8‘in bataryası, tamamen boşaldığı zaman şarj kabul etmiyor. Yani şarj yüzdesi sıfıra düştüğü zaman artık şarj olmayan ve açılmayan telefon, tekrar kullanılamıyor. Samsung’un sorunun farkında olduğu söylenirken, bu sorunun yaşayan cihazların garanti kapsamında değiştirildiği (bazı kişiler yenilenmiş cihaz aldığını iddia ediyor) belirtiliyor. Yani sorun yazılım güncellemesiyle çözülemeyecek kadar ciddi görünüyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan Snapdragon işlemcili versiyonlarda görüldüğü belirtilen bu problem, henüz kitlelere yayılmış görünmüyor. Bazı kişiler sorunun yazılım güncellemesiyle çözülebileceğini söylerken, şu an kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Bu açıdan Samsung’dan resmi bir basın açıklaması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 8 yılın en iyi akıllı telefonlarından

Normalde bataryalar tamamen bittiği zaman sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor. Ancak bu telefonunun neden böyle bir sorun yaşadığı dediğimiz gibi henüz bilinmiyor. Teknik özellikleri ve tasarımıyla yılın en iyileri arasında yer alan Galaxy Note 8‘in yaşadığı bu problemle ilgili açıklama gelir gelmez paylaşacağız.