reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8 pil sorunu Galaxy S8

Galaxy Note 8’in pil sorunu için Samsung’dan ilk açıklama geldi

Galaxy Note 8 hatırlarsınız geçtiğimiz hafta dikkat çeken bir “pil problemi” ile gündeme gelmişti. Bu konuda Samsung’dan ilk açıklama geldi.

Geçtiğimiz hafta duyduğumuz kadarıyla Samsung Galaxy Note 8‘in pili, tamamen boşaldığı zaman şarj kabul etmiyor. Yani şarj yüzdesi sıfıra düştüğü zaman artık şarj olmayan ve açılmayan telefon, adeta ölerek tekrar kullanılamıyor. Yeni gelen bilgilere göre bu sorun Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Galaxy Tab S3 kullanıcılarında da görünüyor. Bu açıdan yazılımsal bir problem gibi duran pil sorunu, şirketin açıklamasına göre çok ufak sayılarda görünüyor. Şimdiye kadar sadece birkaç tane buna benzer şikayet aldığını belirten Samsung, süreç hakkında detaylı bilgi topladığını belirtiyor. Daha önce bu sorunu yaşayan cihazların garanti kapsamında değiştirdiği söylenen şirket, şu an buna benzer bir demeç vermiyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan Snapdragon işlemcili versiyonlarda görüldüğü belirtilen problem, henüz global olarak yayılmış görünmüyor.

Samsung Galaxy Note 8 pil sorunu Galaxy S8

Samsung Galaxy Note 8, 2017’nin en iyilerinden

Normalde bataryalar tamamen bittiği zaman sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor. Ancak bu telefonunun neden böyle bir sorun yaşadığı şirketin kendisi tarafından dahi henüz bilinmiyor. Teknik özellikleri ve tasarımıyla yılın en iyileri arasında yer alan Galaxy Note 8 için yakında özel bir yazılım güncellemesi gelebilir. Umarız Samsung sorunu çözmek için işlemci saat hızlarıyla bir oynama yapmaz.