reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın ekran sorunu için Samsung’dan ilk açıklama

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung‘un yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, kısa süre önce ortaya çıktığı üzere kötü bir ekran sorunu yaşıyor. İşte bu beklenmedik durum hakkında şirketten ilk resmi açıklama geldi.

Hem Galaxy S9 ve hem Galaxy S9+‘da olduğu belirtilen ekran sorunu, gerçekten kötü görünüyor ve genel kullanımı olumsuz etkiliyor. Açıklandığı kadarıyla kullanıcılar telefonlarının ekranında rastgele ve açıklanamayan ölü bölgeler olduğunu belirtiyor. Daha çok ekranın üst ve alt bölgesinde yer alan bu bölgeler, kaydırma sırasında atlamaya neden oluyor ve bu da elbette oldukça can sıkıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Samsung ise sorunun farkında olduklarını ve araştırdıklarını belirtiyor. Yaşanan problemin şimdilik ufak bir kitlede görüldüğü söyleyen firma, çözüm için çalışıyor. Bu çözümün fiziksel mi yoksa yazılımsal mı olduğu ise henüz bilinmiyor. Ancak konunun uzmanları bu ekran probleminin yazılımsal olarak çözülebileceğini söylüyor. Bu da hem şirket hem de kullanıcılar için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllara ilk olarak Galaxy Note 7 geliyor

Yaşadığı pil sorunuyla iki defa toplatılan, birçok kişiyi alev alarak yaralayan ve en sonunda tarih olan Samsung Galaxy Note 7, hafızalardan gitmiyor. Şirketin tarihinde yaşadığı en büyük felaketlerden sayılan telefon, geleceğe sağladı güvenlik tedbirleriyle de önemli bir noktada yer alıyor.

İlgili Video

Şirketin yeni amiral gemilerine yakından bakış