reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20

Huawei yeni P20 reklamıyla Apple ve Samsung’u tiye alıyor

Apple ve Samsung’un ardından dünyanın üçüncü büyük telefon üreticisi olan Huawei, P20 modelini tanıtmaya artık gün sayıyor.

27 Mart’ta Paris’te gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak telefon öncesi Huawei’den dikkat çekici bir çalışma geldi. Şirket, Samsung ve Apple mağazalarının önüne doğrudan park edilmiş olan araçlara reklam kamyonları koymaya karar verdi.  AI (yapay zeka) kelimelerine vurgu yapan Huawei, kamyonlarına “bekle” veya “sabırlı ol” yazısını ekledi. Bilindiği üzere Huawei, P20 ve P20 Pro modelleriyle iddialı geliyor. Aktarılan bilgilere ve yayınlanan görsellere göre P20 Pro’nun üç adet kamerayla geleceği artık kesinleşti. Leica imzasını taşıyan üç adet kamera sayesinde telefonun kamera performansıyla zirveye oturması bekleniyor. Telefonda 40 megapiksel ve 20 megapiksel (monokrom) kamera haricinde 8 megapiksel çözünürlüğünde telefoto bir kameranın da yer alacağı belirtiliyor. Hibrit zoom özelliği sayesinde P20 Pro’nun 5 kat yakınlaştırma yapabileceği konuşuluyor.Telefondaki diyafram değerinin ise F/1.6-F/2.4 aralığında olacağı söyleniyor. Telefonun ön tarafında ise yüksek çözünürlüklü selfie çekimleri için 24 megapiksellik kameranın olacağı belirtiliyor.

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü ve 19:9 en boy oranlı 6,1 inçlik AMOLED ekranla gelmesi beklenen telefonda iPhone X’da olduğu gibi çentik yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefonda Kirin 970 işlemcisinin ve 6 GB RAM’in olacağı söyleniyor. 128 GB veya 256 GB depolama seçeneğiyle satışa sunulacağı konuşulan telefonda 4.000 mAh kapasiteli pilin olacağı da ifade ediliyor.

Huawei P20 ve P20 Pro ile ilgili tüm resmi detayları çok yakında sizlere aktaracağız

Huawei P20 ve P20 Pro’nun resmi satış fiyatları henüz açığa çıkmasa da telefonların fiyatlarına dair dedikodular mevcut. Telefonların fiyatlarıyla ilgili bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.