reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Android için Telegram’a beğenilecek önemli destek

Uzun süredir hayatımızda bulunan şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, Android tarafında birçok kişiyi oldukça memnun edecek bir özellik kazandı.

2017’de birçok güvenlik / gizlilik konusuyla gündeme gelen Telegram, türlü baskıya rağmen kullanıcı verilerini korumaya çalışıyor. Bu konuda bazı cezalar dahi alan şirket, bugün gündemde Android tarafında aldığı güncelleme ile bulunuyor. Buna göre artık kişiler uygulama içerisinde birden fazla hesap kullanabiliyor. Yapılan resmi açıklamaya göre uygulamaya farklı telefon numaralarına sahip üç hesap eklenebiliyor. Bu hesaplar arsında ise yan menüden kolayca geçiş yapılabiliyor. Böylece çok daha kullanışlı halen gelen uygulama, bildirimleri de aktif olarak karşınıza getiriyor. Bu özellikle çift SIM kart takılabilen telefonlar için çok iyi duruyor. Android’e özel imkan yanında iOS tarafını da kapsayan bazı yenilikler bulunuyor.

Telegram

Telegram büyük bir kitleye hitap ediyor

Uygulamanın her iki platforma da gelen yeniliği “hızlı cevaplar” özelliği. Kişilerin paylaşılanlara hızlı cevap vermesine izin veren özellik, içerik üzerinde sola kaydırma yapılmasıyla aktif ediliyor. Android tarafında olup iOS’a yeni gelen bir diğer özellik ise temalar. Beyaz ve koyu renkli üç farklı temayı kullanıcılarına sunan Telegram, böylece daha kişisel hale getirilebiliyor. Özellikle koyu mod gece kullanımları için çok güzel görünüyor.