reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram’a çok beğenilecek yeni özellikler

Uzun süredir hayatımızda bulunan şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde Apple tarafından App Store’dan kaldırılmasıyla gündemde kalmıştı. Bu sorunu kısa sürede çözülen uygulamanın Android sürümüne faydalı bir güncelleme yapıldı.

Apple tarafından App Store‘dan kaldırılma nedenine buradan ulaşabileceğiniz Telegram, Android tarafından güncellendi. 4.8 sürüm kodlu güncelleme ile uygulamaya anlık video aktarım özelliği geldi. Şimdiye kadar diğer benzerleri gibi gelen videoları tamamen indirmeden oynatmayan uygulama, artık YouTube gibi anlık olarak oynatma yapabiliyor. Yani gelen videolar karşı taraftan indirilirken aynı anda izlenebiliyor. Bu özellikle uzun videolar için büyük önem arz ediyor. Biliyorsunuz günümüzde kimse bir videoyu sonuna kadar izlemiyor. İzlenmeyen videoların tamamen indirilmesi ise mobil kotalara büyük zarar veriyor. Bu yeni özellikle bu büyük oranda azaltılacak gibi görünüyor. Telegram’ın Android sürümüne ayrıca otomatik gece modu da getirildi. Ayarlar içerisinden açılan bu mod, uygulamanın otomatik olarak koyu arayüze geçmesine imkan tanıyor. Bu özellik gece saatlerinde ya da düşük ışıklı ortamlara girildiği zaman çalışıyor. Böylece ekrana bakmayı kolaylaştıran özellik, pil süresine de az da olsa bir katkı yapıyor.

Telegram

Telegram X’e de göz atmayı unutmayın

Şirketin geçtiğimiz gün kullanıma sunduğu “deneysel” yeni uygulaması Telegram X, dikkat çeken ferah yapısıyla Android platformunda yer alıyor. iOS platformunda da test edilen uygulama, sıfırdan yazılmış olmasıyla fark yaratıyor. Özetle uzun yıllardır üst üste binen kodlardan arındırılmış şekilde karşımıza çıkan uygulama, çok daha yüksek performansa odaklanıyor. Animasyonlar dahil birçok konuda daha hızlı çalışan bu sürüm, şirket tarafından yeni jenerasyon olarak lanse ediliyor.

İlgili Video