reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg Jesko

Koenigsegg Jesko için sunulan tam 3,2 milyon TL’lik opsiyon

Performansıyla çok dikkat çeken Koenigsegg Jesko için tam anlamıyla nefes kesen bir opsiyon ortaya çıktı. Firma bu konuda sınırları zorluyor.

Koenigsegg Jesko, hem tasarım hem de performansıyla 2019’da karşımıza çıkan en etkileyici araçlardan olmuştu. Adını şirket kurucusu Jesko von Koenigsegg‘den alan otomobilin, kısa süre önce şanslı kişiler için online satış özelleştirme sayfası açıldı. İşte bu sayfada bir video çeken Manny Khoshbin, burada araç için sunulan inanılmaz bir opsiyonu karşımıza çıkardı. Biliyorsunuz bu tarz özel araçlar için satın alan kişinin zevkine özel birçok opsiyon sunuluyor. Bu konuda Koenigsegg de birçok seçenek hazırlamış. Burada en çok dikkat çeken ise tam 443 bin dolarlık (3.2 milyon TL kadar) “Koenigsegg Naked Carbon” gövde / renk seçeneği oluyor. Hali hazırda 3 milyon dolarlık (Absolut versiyon yaklaşık 4 milyon dolar) bir fiyatı bulunan araç için sunulan bu seçenek ile gövdeyi aşağıda görebileceğiniz üzere tamamen açık boyasız karbon fiber ile alabiliyorsunuz. Bu gerçekten güzel görünüyor ancak 3 milyon dolarlık fiyata rağmen 443 bin dolarlık opsiyon fiyatı gerçekten inanılmaz duruyor.

Bilmeyenler için firmanın en güçlü çift turbolu V8 motorunu taşıyan araç, normal benzinle 1.280 beygir, etanol kullanıldığında ise tamı tamına 1.600 beygir güç üretebiliyor. Özel olarak hazırlanan bu motoruyla sektördeki en güçlü araçlardan birisi olan Koenigsegg Jesko, hiper sınıfında çok ama çok ses getiriyor. 0’dan 100 km/s hıza 2,5 saniyede çıkabilen araç, 8,500 RPM devir çevirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koenigsegg Jesko hakkında dikkat çeken başka detaylar da var

Araç ayrıca Light Speed Transmission adı verilen dokuz ileri otomatik şanzıman sistemine sahip. Gecikme olmadan vites değişimine izin veren şanzıman, sadece 90 kg ağırlıkta olmasıyla da dikkat çekiyor. Sunduğu aşırı yüksek performansa özel olarak hazırlanan fren, aerodinamik kanatçıklar ve süspansiyon sistemi bulunan Jesko, arkasındaki dev rüzgarlık sayesinde 270 km hızda 997 kg yere basma kuvveti uyguluyor. Karbon fiber jantları da dikkat çeken detayları arasında olan Jesko, sınırlı sayıda üretilen milyon dolarlık bir canavar olarak sadece hayallerimizi süsleyebiliyor. Araçtan 125 adet üretilecek ve ilk teslimatlar 2021 başında başlayacak.

İlginizi Çekebilir

Hazırlanan ilginç elektrikli scooter