reklamı kapat

POPÜLER

Doğuş Otomotiv cephesinden, önemli Volkswagen açıklaması

Türkiye yatırımıyla birlikte yeniden yapılanma iddialarıyla gündeme gelen Volkswagen için, Doğuş Otomotiv cephesinden resmi açıklama geldi.

Volkswagen, hayata geçireceği yeni fabrika projesi üzerinden hatırı sayılır bir süredir Türkiye gündemini meşgul ediyor. Gerçekleşen karşılıklı ziyaretler, hükümetten yapılan teşvik açıklamaları ve örneğini kolaylıkla artırabileceğimiz diğer örnekler süreç içerisinde pek çok kez karşımıza çıktı. Son dönemlerde daha çok Türkiye üzerinde yoğunlaşacan yatırım planı haberleriyle birlikte ise, satış pazarını doğrudan etkileme potansiyeli olan bir dedikodu da kendisini göstermeye başladı. Olası yatırım planıyla birlikte Türkiye’deki satış ve servis faaliyetlerini de üzerine alacağı iddia edilen Volkswagen için merakla beklenen açıklama markanın Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv‘den geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Volkswagen ve Doğuş Otomotiv ortaklığı süresizdir”

Şirketin konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada; “Çeşitli basın yayın organlarında ve ortamlarda, Volkswagen’in yatırım için Türkiye’yi tercih ettiği, distribütörlük faaliyetlerini yürütmekte olan şirketimizle distribütörlük ilişkisini sonlandıracağına ilişkin haberler yer almaktadır. Şirketimizin, 25 yıldır devam eden Türkiye distribütörlüğünün sona ereceğine ilişkin haberler tamamen asılsız olup, VW markası ile mevcut sözleşmemiz süresizdir” ifadelerine yer verildi. Ek olarak markanın yatırım kararında herhangi bir etki noktası olamayacağını belirten Doğuş Otomotiv, söz konusu kararın Volkswagen yönetimine ait olduğunu ve henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığının altını çizdi.