reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones dizisi House Of The Dragon için planlanan tarih

Game of Thrones dizisi House Of The Dragon için planlanan tarih

Yeni Game of Thrones dizisi House Of The Dragon için ilk resmi açıklama geldi. Planlanan yayın tarihi pek de erken sayılmaz.

8 sezonluk Game of Thrones macerasından sonra HBO kısa sürede geçmiş odaklı projelerin çalışmalarını başlatmıştı. Resmi ismi hiç açıklanmayan ancak The Long Night olarak anılan dizinin iptal edilmesinin ardından televizyona gelecek bu evrene ait ilk dizi resmen açıklandı: House Of The Dragon. Game of Thrones’un geçtiği zaman diliminden 8.000-10.000 yıl geçmişe gitmek yerine çok daha çekici olan Targaryen ailesini kadraja oturtmaya karar veren HBO, George R.R. Martin’in Türkçe baskısı da bulunan Fire & Blood kitabını uyarlayacak. Elbette duyurudan bu yana hayranların aklında tek bir soru var: Yeni dizi ne zaman yayınlanacak? Planlanan tarih açıklandı ama çok da yakın sayılmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones dizisi için senaryo çalışmaları devam ediyor

Deadline‘a röportaj veren HBO’nun programlama başkanı Casey Bloys dizinin 2022’de yayınlanabileceğini kaydediyor. Bunun olası bir tarih olduğunun altını çizelim. Ne yazık ki net bir tarih vermek için sürecin çok başında oldukları bir gerçek. Diziyle ilgili başta detaylara girmeyen Bloys’un bunun için geçerli bir sebebi var. Çünkü senaryo daha yazılmaya başlanmamış. Yani süreç Bloys için de biraz sisli. George R.R. Martin ve Ryan Condal’ın kaleme alacağı senaryonun çalışmaları devam ediyor. Dizi için henüz bir oyuncu seçimi ise elbette bulunmuyor. Game of Thrones finalinden sonra hayranların House Of The Dragon tepkisi ise hayli merak ediliyor.

İlginizi çekebilir

The Witcher hayranlarını mutlu edecek interaktif yeni içerik