reklamı kapat

POPÜLER

McLaren motor sporları geleneğinin 50. yılına özel yarış bisikleti

Sınıfında iki premium markayı bir araya getiren proje, dört tekerlekli bir McLaren’a ulaşamayanların tesellisi olabilir.

Elektrikli otomobiller üzerine artan ilgiyle birlikte markaların tanıttığı yeni modeller, beraberinde dikkat çekici parçaları da getiriyor. Hyundai’nin elektrikli scooter ve son olarak BMW’nin yeni X3 ile birlikte karşımıza çıkardığı elektrikli bisikletle örneklerini gördüğümüz bu modaya geleneksel yapıyla olsa da McLaren da dahil oldu. BMW’nin X3 projesinde olduğu gibi premimum bisiklet üreticisi Specialized ortaklığıyla hayata geçirilen yarış bisikleti McLaren’ın motor sporlarındaki başarı dolu 50 yılını kutlamak için meraklılarıyla buluşmayı bekliyor. McLaren’a özgü bir seçenek olan turuncu (Heritage Orange) rengin kullanıldığı bisikletin 11.500 dolarlık fiyatıyla dudak uçuklattığını da belirtmeden edemiyoruz.


S-Works Roubaix üzerine geliştirilmiş bir şekilde çıkan bisiklet, karbon fiberden bir gövde üzerine meydana getiriliyor. Özel renk seçeneğinin yanında klasik McLaren yarış otomobillerinin tekerleklerinden esinlenilen deri bölümlerin kullanıldığı özel versiyonda Shimano Dura Ace Di2 vites sistemi ve hidrolik disk frenler performans kriterlerinde öne çıkan parçalardan. Çıkış noktasından itibaren Bruce McLaren ile birlikte motor sporları kültürünü gerek pistte gerekse sokaklarda yaşatmaya devam eden McLaren, dört ve iki tekerlek üzerinde meraklılarıyla buluşmaya ileriki süreçte de devam edeceğineyse hiç şüphemiz yok.