reklamı kapat

POPÜLER

2.000 TL vermeye değer mi; Call of Duty: Modern Warfare III incelemesi [Senaryo]

 - Güncelleme: 13 Kasım 2023 10:45

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni bir Call of Duty oyunuyla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Modern Warfare II‘nin devamı niteliğinde olan Call of Duty: Modern Warfare III , Sledgehammer Games imzasını taşıyor.

Ön siparişle satın alan kullanıcıların 2 Kasım tarihinden itibaren hikaye modunu deneyebildiği yapım serinin daha önceki oyunlarında olduğu gibi aksiyon dolu oynanışı oyun severlerle buluşturuyor.

Biz oyunu PC platformunda oynasak da Call of Duty: Modern Warfare III’ün PS4, PS5 ve Xbox One Series S/Series X konsolları için de satışa sunulmuş durumda. Infinity Ward tarafından geliştirilen Modern Warfare 2’nin kaldığı yerden devam eden oyunda Captain Price’ın Task Force 141 ekibi yeniden iş başında. Oyunda dünyanın en seçkin askerlerinin oluşturduğu bir grup olan Task Force 141’de ikonik bir karakter olan Ghost ve orijinal Modern Warfare serisinin baş düşmanı Vladimir Makarov da karşımıza çıkıyor. Oyuna Operasyon 627 adı verilen bir görevle başlıyoruz. Bir önceki oyunda olduğu gibi yüksek grafik kalitesiyle bizi kendine hayran bırakan oyunun ilk bölümü sunduğu heyecanlı ve oynanış yapısıyla bizim ilgimizi çekmeyi başardı.  Gece görüş gözlüğü taktığımız ve iplerle tırmanış yaptığımız oyunun ilk bölümü aksiyonu iyi bir şekilde yansıtıyor. Oynanışla birlikte sinematikler de Calll of Duty oyunlarından aşina olduğumuz düzeyde. İlk bölümde ayrıca kötü karakter Makarov’un hapishaneden kaçış anına da şahit oluyoruz. Oyunun ilk bölümü bizden tam not almayı başarsa da bu durum ne yazik ki oyunun tüm bölümleri için geçerli değil.