reklamı kapat

POPÜLER

MythBusters yıldızından çalışan Iron Man kostümü

MythBusters yıldızından uçabilen Iron Man zırhı [Video]

MythBusters serisinin yıldız isimlerinden Adam Savage, Discovery için yepyeni bir seriye başladı. Savage Builds serisinin ilk odağı ise Iron Man.

Discovery Channel‘da yayınlanan sevilen MythBusters serisinin sunucularından Adam Savage, yeni serisinin açılışını Iron Man ile yapıyor. Yine Discovery Channel’da yayınlanan Savage Builds isimli seride, Adam Savage, adından da anlaşılacağı üzere bir şeyler inşa ediyor. Alanında uzman kişilerin de danışmanlık yaptığı serinin ilk bölümü ise elbette Marvel hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıracak cinsten. Savage, Iron Man’in kostümünü gerçekten üretip üretemeyeceğini test ediyor. Tabii üretmekten kastımız giyilebilir bir kostüm oluşturmak değil. Kurşun geçirmez ve uçabilen bir kostümden bahsediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3D yazıcının da yardımıyla geliştirilen Iron Man kostümü

Savage, kendine model olarak Mark II kostümünü seçiyor. Titanyum malzemeyle 3D yazıcıda basılan Mark II’nin kurşun geçirmezliği de elbette seride test ediliyor. Ancak kurşun geçirmez bir süper kahraman kostümü oluşturmak başka bir şey, gerçekten uçabilen bir süper kahraman kostümü oluşturmak ise bambaşka bir şey. Bu noktada alanında uzman kişiler devreye giriyor ve Savage’ın yardımına Gravity Industries‘den Richard Browning koşuyor. Browning kendi uçabilen jetpack’ini tasarladığı için yardım istenecek en uygun insanlardan biri oluyor elbette.

Savage’ın ürettiği kostümle ise bölümün sonunda etkileyici bir uçuş gerçekleştiriliyor. Her ne kadar Iron Man’in kendisi gibi “özgürce” uçamasa da, kostümün ve giyen kişinin ağırlığı ve teknik olarak göz kısımlarının sunduğu kısıtlı görüş düşünülünce, kısa süreli uçuşunu iki ayak üzerinde tamamlanması etkileyici detaylar arasında yer alıyor.

Savage Builds serisini Discovery Channel’dan izleyebilirsiniz. Kostümün kurşun geçirmezliğine ilişkin testin yer aldığı kısım ise haberin üzerinde bulunuyor.