reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Hayaller gerçeğe dönüşüyor; Iron Man kostümü dudak uçuklatan fiyatla satışta [Video]

Iron Man gibi gökyüzünde uçmayı hayal ettiyseniz bugün size güzel bir haberimiz var. İngiliz mucit Richard Browning’in imzasını taşıyan Iron Man kostümü, kullanıcıların uçmasına imkan tanıyor. Evet yanlış okumadınız.

Kostüm Iron Man’de olduğu gibi kullanıcıların 3-4 dakika uçabilmesine olanak sağlıyor. 2 adet sırtta, 2 adet kollarda ve 2 adet bacaklarda olmak üzere toplamda 6 adet ana jetin yer aldığı kostümde tek bir tuşa basarak iniş işlemini gerçekleştirmek mümkün. Bazı parçaların 3D yazıcı kullanılarak üretildiği kostümdeki mekanizmanın dizel yakıtla çalıştığını belirtmekte yarar var. Saatte 54 kilometre hıza ulaşabilen kostüm kullanıcıların 3 bin 568 metre yüksekliğe kadar uçabilmesine yardımcı oluyor. Kostüm satın alan kullanıcılara uçuşla ilgili çeşitli eğitimler de veriliyor. Sanal gerçeklik gözlüğüyle test uçuşu gerçekleştirmek de mümkün.

Hayalleri gerçeğe dönüştüren kostümün satış fiyatı ne kadar?

Her güzel bir şeyin bedeli var misali Iron Man kostümünün de satış fiyatı oldukça yüksek. Kostümün yurt dışındaki satış fiyatı yaklaşık 444 bin dolar.

Video