reklamı kapat

POPÜLER

Firefox

Paralı Firefox paketinin fiyatı ve özellikleri belli oldu!

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Firefox, yeni bir döneme geçiş yapıyor. Tarayıcıda paralı Premium dönemi başlıyor.

İnternet tarayıcı denildiği zaman akla gelen ilk üç tarayıcıdan birisi olan Firefox, paralı üyelik sistemini çok yakında devreye alıyor. Geliştirici Mozilla tarafından yapılan açıklamaya göre kişiler yakında aylık ödeme ile “premium” özelliklere kavuşacak. İşte bu özelliklerin ilki reklamların engellenmesi olacak. Ancak burada farklı bi süreç kurulmuş. Birçok site ile işbirliği yaptığını belirten firma, reklamları size göstermeyecek ancak reklamları engellenen siteye de ödeme yapacak. Bu sayede iki taraflı bir kazanç elde edilecek. Buna ek olarak yeni sisteme abone olanlar içeriklerin kendilerine özel sesli versiyonlarına ulaşabilecek. Bu gerçekten önemli görünüyor çünkü böylelikle içerikler hareket halinde de tüketilebiliyor. Yer imlerini tüm cihazlar arasında senkronize edecek tarayıcı, özel içerik önerisinde de bulunacak deniyor. Bu özelliklerin birçoğu üçüncü parti eklentiler ile elde edilebiliyor ancak yerleşik olarak sunulması “güvenlik ve gizlilik” açısından çok daha iyi görünüyor. Biliyorsunuz Firefox bu konuda her zaman rakiplerinden daha iyi bir seçenek oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Premium Firefox üyeliği için ne kadar ödenecek?

Firma tarafından aylık 4.99 dolar fiyat açıklanmış durumda. Henüz herkese açık hale getirilmeyen Premium servis, bakalım beklenen geri dönüşü alabilecek mi?

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin resmi sitesinde “yanlışlıkla” kullandığı Apple reklamı