reklamı kapat

POPÜLER

Realme Flash
Realme

Bir ilke imza atan Realme Flash için tüm teknik detaylar ortaya çıktı

Android tarafının manyetik kablosuz şarj destekli ilk akıllı telefon modeli Realme Flash için tüm teknik detaylar ortaya dökülmüş durumda.

Realme kısa süre önce bir etkinlik düzenledi ve direkt olarak detaylarına aşağıdaki haberde yer verdiğimiz Apple MagSafe kopyası MagDart sistemiyle karşımıza çıktı. İşte bu MagDart sistemi ilk olarak Realme Flash modelinde olacak.

Daha önce sadece bazı detayları ortaya çıkan telefon, bugün yapılan sızıntı ile teknik olarak detaylandırıldı. Buna göre modelde 6,7 inç QHD+ sAMOLED (E4) LTPO temelli 120 Hz bir ekran yer alıyor. Ekranı gerçekten pazarın en iyilerinden olan telefon, gücünü ise Snapdragon 888 Plus işlemciden alıyor. Telefon güç konusunda da çok iddialı geliyor.

15W ve 50W MagDart manyetik şarj cihazlarıyla tam güçte doldurulabilen Realme Flash, tam olarak 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Modelin kablolu şarj gücü ise 65W gibi iyi bir seviyede yer alıyor.

32 megapiksel Sony sensörlü bir selfie kamerası olan telefon, arkasında ise Sony IMX766 sensörlü iki adet 50 megapiksel kamera taşıyor. Bunlardan birisinin ana, diğerinin ise ultra geniş açı olacağı düşünülüyor. Modelin arkasında ayrıca 2 megapiksellik üçüncü bir kamera da bulunuyor. Bu kamera da ya makro için ya da derinlik için konulmuş durumda.

Tasarımını sayfada gördüğünüz Realme Flash Türkiye’de de satılabilir

Çünkü Realme Türkiye, bugün itibarıyla MagDart sistemi için yerel reklamlar geçmeye başladı. Bu açıdan sisteme destek veren ilk telefon da Türkiye’ye gelecektir. Bu arada MagDart sisteminin özel bir kılıf ile Realme GT‘de de kullanılabileceğini belirtelim. Realme GT modeli kesin olarak yakında Türkiye’de elde edilebilir olacak.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi