reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtım tarihi belli olan 2018 Volkswagen Jetta için beklentileri artıran açıklamalar

17 Ekim 2017

Volkswagen Kuzey Amerika sorumlusu Hinrich Woebcke yeni jenerasyon Jetta’nın tanıtılacağı organizasyonu açıklayarak Jetta için yeni bir dönemin başlayacağına işaret etti.

Polo‘nun ardından Volkswagen ürün gamında yenilenecek son üye olarak beklemeye devam eden Jetta için artık takvim kesinleşti. Yaklaşık iki ay öncesinde sızıntı görselleriye Meksika‘da karşımıza çıkan 2018 model yıllı yeni jenerasyon, tasarım detaylarıyla kullanıcıları ikiye bölmüş durumda. Yoğunlukla dış tasarım detayları eleştiriye maruz kalan yeni Jetta, daha çok kokpit bölümü ve teknolojisiyle eleştirileri savuşturacak gibi gözüküyor. Merakla beklenen yeni Jetta’nın ocak ayında düzenlenecek olan Detroit Otomobil Fuarı‘nda tanıtılacağını açıklayan Volkswagen Kuzey Amerika sorumlusu Hinrich Woebcken, araçla ilgili beklentileri artıracak iddialı açıklamalar yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redbull Global Rallycross etkinliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Woebcken üç ay sonra tanıtılacağını söylediği Jetta’yı “süper modern” kelimeleriyle tanımladı. Aracın Coupe formlu sportif yeni bir yapıyı barındıracağını söyleyen Woebcken; “Yeni Jetta’ya biraz Kuzey Amerika dokunuşu verdik. Kullanıcılardan gelen geri dönüşleri baz alarak dersimize iyi çalıştık. Bizleri güzel bir otomobil bekliyor.” diyerek halihazırdaki jenerasyonun “zayıf” izlerini silmek istediklerini belirtti. Jetta’nın yanı sıra yeni Passat için de açıklamada bulunan Woebcken; “Passat’ı 2018’in ikinci yarısı içerisinde tanıtacağız. Dış tasarımıyla ciddi anlamda heyecan verici bir jenerasyon olacak ama bildiğimiz Passat karakteri halen fark edilebilir şekilde korunacak.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR