reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen planları işe yaradı; Jetta markasından inanılmaz başarı

Volkswagen ekibinin Uzak Doğu merkezli olarak gerçekeleştirilen yeni yapılanmada adı bambaşka bir noktaya taşınan Jetta, kısa sürede yüksek satış adetlerine ulaştı.

Yeni jenerasyonunun getirildiği ebatları sebebiyle Passat’a oldukça yaklaşan ve bu sebepten ötürü de Avrupa pazarına getirilmeyen Jetta‘ya veda sürecinin üzerinden önemli bir zaman geçti. Türkiye’de de hatırı sayılır kullanıcı kitlesi olan ve Golf ile üst sedan segment arasında köprü niteliği gören model, son birkaç aydır Uzak Doğu pazarını kasıp kavuruyor. Lakin buradaki “kasıp kavurma” kısmı öyle hemen aklımıza gelen ilk seçenek üzerinden değil. Grubunun Uzak Doğu merkezli yapılanmasının bir süre önce aldığı karar ile Jetta adı bir model olmaktan çıkarılıp, doğrudan doğruya bir marka haline getirilmişti. SEAT içerisindeki Cupra örneğine benzetebileceğimiz bu adımlar Çin’de öylesine işe yaradı ki, başarının gelmesi için üzerinden sadece 3 ay geçmesi yeterli oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, Jetta markasını büyütmeye devam edecek

Volkswagen marka tarihi içerisinde bir ilk olarak gerçekleştirilen bu markalaşma süreciyle birlikte ürün gamında üç farklı model barındıran Jetta’nın hedef kitlesiyse giriş seviyesi araç bakan gençler olarak belirlendi. Yapılan çalışmaların ardından asfalt üzerinde başlayan somut macera, 3 ay gibi kısa bir sürede 30.000 adedi bulan rakamların yakalandığını gösteriyor. Bu veriler aynı zamanda, Çin piyasasında hizmet vermeye başlayan yeni markalar arasında yakalanmış en iyi zaman/adet bazlı derecelerin yakalandığını göstermekte. 30.000 adetlik satışların satışta olan sadece iki model üzerinden yakalanmış olması da aslında bir işin basit olsa da doğru yapıldığında nasıl bir karşılık alabileceğini gösteriyor. VS5 SUV (Ateca versiyonu) ve VS3 Sedan (Jetta sedan) modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkan markanın kısa süre içerisinde Tarraco sınıfında yer alacak VS7 modelini de pazara sunması planlanıyor. Kısa sürede gelinen noktadan fazlasıyla mutlu olan Volkswagen de, Jetta markasının Çin’deki bayi ağını hızlı şekilde artırmak istiyor.

İlginizi çekebilir

Golf MK8 tanıtım filmi
https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/MGCDjFA1abQ.html