reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Reynmen

YouTube Türkiye’nin 2019’daki en popüler müzik videolarında zirve Reynmen

YouTube 2019’un en popüler içeriklerini paylaşırken Türkiye cephesinden de listeler yayınlandı. Müzik tarafında zirvede tek bir isim var: Reynmen.

YouTube Rewind 2019 ile beraber dünya çapındaki en çok izlenen içerikleri bir araya getirirken; Türkiye cephesi de iki farklı ana başlıkta en çok izlenen videoları paylaştı. O kategorilerden biri de müzik kategorisiydi. Türkiye için 2019’un en popüler 15 müzik videosunu paylaşan popüler video yayın servisinin listesinde zirvede ise tek bir isim bulunuyor, o da Reynmen. YouTuber kariyerini müzikle devam ettiren Reynmen, sadece 2019’un en çok izlenen müzik videosuna imza atmakla kalmıyor, ikinci sırayı da kapıyor. İlk sırada YouTuber’ın yıl başında yayınladığı Derdim Olsun şarkısının klibi yer alıyor. Klip 256 milyondan fazla izlenmeye sahip. İkinci sıra ise 206 milyon izlenmenin üzerinde olan Ela şarkısının klibinin oluyor. Listede Reynmen, Fatih Bulut’un Çok Sevdim Yalan Oldu şarkısının klibiyle takip ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Türkiye’de rap savaşları

Listenin dördüncü sırasında ise bu yıl özellikle rap dinleyicilerinin gündemine bomba gibi düşen bir şarkı yer alıyor. Norm Ender’in Mekanın Sahibi klibi 136 milyonun üzerinde izlenme çekiyor. Listede Norm Ender’i Ben Fero Demet Akalın klibiyle takip ediyor. Başta burada sıralamada küçük bir hata yapılmış sanmıştık. Zira Mekanın Sahibi’nin altında kalan Demet Akalın klibinin izlenmesi 144 milyonun üzerinde. Ancak listenin diğer isimlerine baktığımızda da benzer bir şekilde sıralamada tutarsızlık görünüyor. İlk üç isim dışında liste için izlenmeye göre bir sıralama yapılmadığı anlaşılıyor. YouTube dünya genelinde verileri 1 Kasım’da topladığını kaydetmişti. Türkiye tarafından özellikle bir tarih açıklaması yapılmamış ancak 1 Kasım sonrası izlenmeler alınmamış olabilir. Popüler çevrim içi video servisinin yayınladığı sırayla listenin tamamını haberin devamından görüntüleyebilirsiniz.

En popüler 15 müzik videosu – 2019 Türkiye

Reynmen – Derdim Olsun (Official Video)

Reynmen – Ela (Official Video)

Fatih Bulut – Çok Sevdim Yalan Oldu

Norm Ender – Mekanın Sahibi

Ben Fero – Demet Akalın [Official Video]

Ziynet Sali – Bana da Söyle

Tuğçe Kandemir – Gülü Soldurmam

MERO – OLABILIR (OFFICIAL VIDEO)

Ben Fero – Biladerim İçin [Official Audio]

Feride Hilal Akın – Yok Yok

Irmak Arıcı – Gece Gibi Gönlün

Buray – Kabahat Bende

Canbay & Wolker – Fersah (Official Video)

Zeynep Bastık – Yol Akustik (Fikri Karayel Cover)

Irmak Arıcı & Mustafa Ceceli – Mühür