reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Kırmızı iPhone X gün ışığına çıktı [Video]

iPhone X’a yeni renk seçeceğinin gelebileceğini kısa bir süre önce sizlere aktarmıştık. Macotakara, iPhone X’a blush gold (kızıl altın), Steve Hemmerstoffer ise telefona kırmızı renk seçeceğinin geleceğini bildirmişti.

Paylaştığımız haberin üzerinden çok geçmeden telefonun kırmızı renkli modelinin videosu ortaya çıktı. Tasarımcı Martin Hajek tarafından hazırlanan çalışmada kırmızı renkte telefon karşımıza çıkıyor. Etkileyici bir renge sahip olan telefonun özellik açısından piyasadaki modelden bir farkının bulunması beklenmiyor. Apple’ın kırmızı renkli telefonu satışa sunup sunmayacağı ise henüz açığa çıkmış değil.

iPhone X iddialı özelliklerle geliyor

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. Telefonun Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 6.099 TL.

Video