reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X

Farklı renk seçenekleriyle yepyeni iPhone X konsepti

Kırmızı renkli iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın satışa sunulmasının ardından tüm gözler iPhone X’un kırmızı renkli modeline çevrildi.

Tasarımcılar kırmızı renkli telefonun nasıl görüneceğiyle ilgili konsept çalışmalar hazırlasa da Apple’dan konuyla ilgili henüz bir ses çıkmış değil. iPhone için hazırladığı konsept tasarımlarla adından söz ettiren Martin Hajek, iPhone X’un blush gold (kızıl altın) renk seçeğine sahip modelinin görsellerini paylaştı. Kızıl altın iPhone haricinde altın ve kırmızı renkli iPhone X modelleri de Hajek’in tasarımında karşımıza çıkıyor.

iPhone’un 10. yıl dönümünü iPhone X modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. Telefona bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranı ve ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID’nin yerine Face ID isimli yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X ile güvenlikte yeni bir dönem başlıyor

Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

İlgili Video