reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X20 Plus UD

Ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip ilk telefon en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Satışa sunulan akıllı telefonları kendine has yollarla zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything, bu sefer ekrana entegre parmak izine sahip ilk telefon Vivo X20 Plus UD‘yi masaya yatırdı.

JerryRigEverything‘in en son konuğu Vivo X20 Plus UD, parmak izi sensörüyle çok özel bir telefon. Bünyesinde Synaptics firmasının Clear ID FS9500 isimli parmak izi sensörünü taşıyan akıllı telefon, böylece ekranından parmak izi okuyabiliyor. Yeterince hızlı çalışan bu sensör, fiziksel bir butona olan ihtiyacı bitiriyor. Biliyorsunuz firmalar çerçevesiz tasarımlar nedeniyle parmak izi sensörlerini telefonların arkasına taşıyor. İşte bunun ilk temsilcisi zorlu dayanıklılık testinde nasıl bir performans sergiliyor? Baktığımız zaman telefon mevcut amiral gemileriyle benzer çizilme performansını gösteriyor. Zack Nelson bu test için özel uçlara sahip araçlar kullanıyor. Vivo X20 Plus UD burada “seviye 6 uçta” çiziliyor ancak bu günümüz şartlarında iyi sayılıyor. Parmak iz sensörünün üzerini ise daha sert seviye 7 uçla çizen Nelson, şaşırtan bir sonuç ortaya koyuyor. Çünkü üstteki cam ciddi oranda çizilmesine rağmen alttaki parmak izi sensörü sorunsuz şekilde çalışmaya devam edebiliyor. Bu da uzun kullanımlarda hiçbir sorun çıkmayacağı anlamına geliyor. Yan tarafları metal olan telefon, bükülme testinden de rahatlıkla geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X20 Plus UD’nin diğer teknik detayları

Genel olarak oldukça şık görünen Android işletim sistemli akıllı telefon, standart Vivo X20 Plus ile benzer olarak gücünü Snapdragon 635‘den alıyor. En üst seviyeye oynamayan cihaz, 6,4 inç boyutunda 2160×1080 piksel 18:9 OLED bir ekrana sahip. 4 GB RAM ve 128 GB dahili hafızası bulunan telefon, çift-SIM kart, 4G VoLTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 gibi desteklere de sahip. Bağlantı noktasında microUSB kullanan akıllı telefon, önemli olarak 3.5mm kulaklık portu ve yüksek ses veren bir DAC birimle geliyor. Arkasında 12 megapiksel çözünürlükte çift kamera yer alan akıllı telefon, 3.905 mAh gücünde bir pil üzerine kuruluyor.