reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20

İşte Huawei Mate 20’nin ortaya çıkan en önemli özelliği

Çin’in öne çıkan telekomünikasyon firması Huawei, 27 Mart tarihinde yeni P20 ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak şirket şimdiden bir sonraki üst model Mate 20 ile gündemde bulunuyor.

Yılın ikinci yarısından sonra tanıtılması beklenen yeni Huawei Mate 20, söylendiği kadarıyla ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Bu noktada Qualcomm‘un ultrasonik parmak izi okuyucusunu kullanacağı söylenen akıllı telefon, bu açıdan bir ilke imza atabilir deniyor. Çünkü Qualcomm‘un bu teknolojisi henüz kullanılmıyor ve bu noktada çıkışın Mate 20 (Mate 11 de denebilir) ile yapılabileceği tahmin ediliyor. Ekrana entegre parmak izi okuyucuya sahip ilk akıllı telefon Vivo X20 Plus UD ile bu açıdan rekabete girecek Mate 20 hakkında başka hiçbir detay ise yer almıyor. Ancak önümüzdeki dönemde sızıntıların artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20

Huawei Mate 20 bir devrin başlangıcı olabilir

Geçtiğimiz gün açıkladığımız üzere Face ID benzeri yüz tanıma teknolojileri Android üreticilere çok pahalı geliyor. Bu yüzden de yeni telefonlarda 3D ortam algılaması yapabilen gelişmiş yüz tanıma sistemlerinin yer almayacağı belirtiliyor. İşte bunu yerine ekrana entegre parmak izi okuma sistemlerine yönelen firmalar, aslında kullanıcıları üzmüyor. Çünkü parmak izi okuma teknolojisi halen milyonların favorisi konumunda bulunuyor. Sensörlerin alıştığımız yerlerine yani telefonların ön yüzüne gelmesi için oldukça iyi görünüyor. Biliyorsunuz çerçevesiz modeller nedeniyle firmalar artık parmak izi sensörleri için telefonların arkasını tercih ediyor.

İlgili Video

Ekrana entegre parmak izi sensörlü ilk telefon