reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’dan Samsung Galaxy S10’un en önemli özelliği için ön gösterim

Huawei‘nin aktif olarak geliştirdiği Mate 20 Pro, son dönemde sık sık gündeme geliyor. Model bir özelliğiyle Samsung Galaxy S10 ailesinin en önemli özelliği için ön gösterim yapacak gibi duruyor.

2018 bitmeden karşımıza çıkacak Mate 20 ailesinin en önemli modeli Mate 2o Pro. En üst düzey özellikler ile karşımıza çıkacak model, ekrana entegre parmak izi teknolojisine sahip olacak. Telefonun burada kullanacağı donanım ise, Samsung Galaxy S10 ailesinin ekrana entegre parmak izine sahip versiyonları için bir ön gösterim olacak deniyor. Çünkü bu modellerin ortak olarak Qualcomm imzalı yeni ultrasonik parmak izi sensörünü kullanacağı belirtiliyor. Bu sensörün mevcut çözümlere oranla çok daha hızlı ve daha kalın camın altından dahi kararlı şekilde çalıştığı belirtiliyor. Hepsine ek olarak bu yeni sensör parmak ıslak olsa bile etkili şekilde okuma gerçekleştirebiliyor. Bu sensörü Samsung‘un da aktif olarak kullanacağı söylenirken, firma 2018 Galaxy A serisine de ekrana entegre parmak izi teknolojisini getirmeye hazırlanıyor. Ancak burada Qualcomm değil Gudix imzalı “optik” sensörlerin kullanılacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S10 Huawei Mate 20 Pro

Samsung Galaxy S10 ailesi böyle görünebilir

Samsung Galaxy S10 ailesini hakkında başka neler biliyoruz?

Baktığımız zaman serinin en altında yer alan Beyond 0 modeli 5,8 inç “düz” Super AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Beyond 1 modelinde ise 6,2 inç kavisli Super AMOLED ekran yer alıyor. Bu iki modelin de önünde tek bir kamera bulunuyor. Serinin en üstündeki Beyond 2 ise 6,44 inç kavisli Super AMOLED ekran kullanıyor. Piezoelektrik hoparlör sistemini de bünyesinde barındıracak denilen telefonlar, inanılmaz ince bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Modeller için olası bir (Sadece Beyond 2’ye özel olabilir) üç boyutlu yüz tanıma özelliği de sık sık gündeme geliyor. Firmanın bu konuda mutlaka bir atılım yapması gerekiyor.

İlgili Video

Tam üç arka kameralı P20 Pro