reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Elon Musk

Elon Musk’tan gerçekliği sorgulanan “Mini Tesla” açıklaması

Elektrikli otomobil pazarının en önemli ismi Tesla, kişilere çocuklarına satın alabilecekleri sürülebilir bir akülü Model S sunuyor. Ancak Elon Musk bu konuda çıtayı oldukça yükseltecek gibi görünüyor.

Tesla, yukarıda da söylediğimiz gibi çocuklara özel olarak sadece Model S’in sürülebilir akülü versiyonunu satıyor. Bu konuda Model X versiyonun gelip gelmeyeceğini merak eden bir Twitter kullanıcısı ise, Elon Musk’tan ilginç bir cevap almış durumda. Musk, içerisine çocuklar yanında yetişkin bir insanın da sığabileceği “Mini Tesla” üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Bunun tam olarak nasıl görüneceği bilinmiyor ancak firma büyük bir akülü araç geliştiriyor gibi görünüyor. İçerisindeki Tesla tutkusunu ve çocuğu dışa vurmak isteyenler için ilginç duran araç, ne zaman hazır olacak bilmiyoruz. Şirketin şu an sunduğu akülü Model S, 600 dolar fiyat etiketiyle satılıyor ve yaklaşık 40 kg ağırlık taşıyabiliyor. Bu açıdan yeni modelin çok daha pahalıya satılacağı ve 100 kg seviyesine kadar yük taşıyabileceği tahmin ediliyor. Ancak bu modelin hiçbir zaman gerçeğe dönüşmeme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, en son yine ilginç bir yapay zeka açıklamasıyla gündeme gelmişti

Geçtiğimiz hafta içerisinde Twitter’da sorulan “Tesla araçlarda KITT benzeri yapay zekaya kavuşacak mıyız?” sorusuna “Evet” diye Elon Musk, heyecan verici bir proje daha üzerinde gibi görünüyor. Kendi yapay zeka işlemcisini geliştiren ve geçtiğimiz dönemde bünyesine alanda çok deneyimli Andrej Karpathy‘i katan firma, özetle Model X, Model S ve Model 3’e özel bir yapay zekalı dijital asistan geliştiriyor gibi duruyor. Firma kendi yapay zeka işlemcisi için çok iddialı görünüyor. Şu an Nvidia’nın çözümlerini kullanan dev firma, bu donanımları işlem gücü / yetenek açısından katlayacaklarını iddia ediyor.

İlgili Video

Model X için etkileyici video