reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro için cihaz güvenliğini artıracak ipuçları

Huawei Mate 20 Pro, 3D Derinlik Algılama Kamerası sayesinde yüzle kilit açmadan ekrana entegre parmak izi sensörüne kadar gelişmiş güvenlik önlemleri sunuyor.

Huawei Mate 20 Pro, söz konusu güvenlik olduğunda kullanıcılarına farklı alternatifler sunmayı ihmal etmiyor. Model biyometrik güvenlik önlemleriyle öne çıkıyor. Mate 20 Pro’nun ön panelinin üzerinde yer alan 3D Derinlik Algılama Kamerası sayesinde telefon yarım saniyede yüzünüzü tanıyarak ekran kilidini açabiliyor. Ancak cihazın dikkat çekici tek özelliği yüz tanıma sistemi değil. Ekrana içine gizlenmiş parmak izi sensörü sayesinde fark yaratan cihaz, hem tasarımdan ödün vermiyor hem de güvenlikten. Dinamik Basınç Algılama teknolojisinden beslenen cihazda telefonun kilidiniz güvenli bir şekilde açmak için parmağınızla ekrana dokunmak yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro ile kilitli klasör oluşturma

Mate 20 Pro’da gelişmiş güvenlik önlemleriyle sadece cihazınızın ekranını değil, erişilmesini istemediğiniz klasörleri de kilitleyebilirsiniz. Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik adımlarını takip ettikten sonra Uygulama Kilidi panelinden kilitlemek istediğiniz uygulamaların listesine ulaşmak mümkün. Burada fotoğraf galerisinden Facebook’a kadar tüm uygulamaları kilitleyerek yüz tanıma özelliği ile açılmasını sağlayabilirisiniz.

PrivateSpace özelliği ise cihazınızda sadece sizin erişebileceğiniz ayrı bir alan oluşturmayı sağlıyor. Bunun için cihaza ayrı bir parmak izi kaydetmek mümkün. Böylece ana ekrana ulaşmak için standart parmak izinizi seçerken, özel oluşturduğunuz ikinci “ana ekrana” ulaşmak içinse PrivateSpace’te kayıtlı parmak izinizi kullanabiliyorsunuz. Bu da cihazdaki verilerinizin güvenliğini yeni bir seviyeye çıkarıyor.