reklamı kapat

POPÜLER

Seat elektrikli motosiklet Mo Performance

Seat imzalı yeni elektrikli motosiklet: “Mo 125 Performance”

Seat, elektrikli kişisel ulaşım dünyasında da yer alıyor ve bugün karşımızda Mo 125 Performance elektrikli motosiklet modeliyle bulunuyor.

Ürettiği otomobil modelleri ile Türkiye dahil birçok pazarda milyonlara ulaşan Seat, Mo 125 Performance ile popülerliği her geçen gün artan elektrikli motosiklet pazarında dikkat çekmek istiyor. Bu bağlamda dikkat çekecek modern bir tasarımla hazırlanan iki kişilik model, farklı renklere sahip ve spesifik olarak şehir içi kullanımına odaklanıyor. Teknik olarak baktığımız zaman standart Mo 125 üzerine kurulan modelin kalbinde 7.5kW (Maksimum 11.5kW) elektrik motoru yer alıyor. Mo 125’te ise maksimum 9kW güç sunan 7kW gücünde elektrik motoru yer alıyor.

Ohlins imzalı süspansiyon ve Galfer imzalı frenler üzerine kurulan Mo 125 Performance, 105 km/s hıza kadar çıkabiliyor (Bu hızda 30 saniye kalabiliyor, daha sonra soğutma için 2-3 dakika beklenmesi gerekiyor) ve bu değer şehir içi kullanımı için fazlasıyla yeterli görünüyor. 40 kg ağırlığında 5.6kWh batarya paketi taşıyan elektrikli motosiklet, Seat tarafından verilen bilgiye göre 130 km’ye kadar çok yeterli düzeyde bir menzil getiriyor. Ancak bu değerin sürücü ağırlığı, taşınan yük ve yol eğimine / şartlarına göre ciddi şekilde değişebildiğini unutmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bataryası şarj kaynağına da bağlı olarak 6 ila 8 saat arasında tamamen doldurulabilen Mo 125 Performance, şimdilik hangi pazarlarda satılacak veya kaça satılacak belli olmuş değil. Modelin ileride Türkiye’de de satılması olası ancak bu konuda aşırı umutlu olmamak gerekiyor. Bu arada Seat ilk defa bir kişisel ulaşım aracı ile karşımıza çıkmıyor.

Firma geçtiğimiz yıllarda bir elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter tanıtmıştı (Detaylar burada). Kısaca hatırlamak adına o zaman tanıtına motosiklet, 11 kW (14,7 beygir) gücünde bir motor ile geliyor ve 240 Nm tork üretebiliyordu. 0’dan 50 km/s hıza 3,8 saniyede çıkabilen model, söylendiği kadarıyla 100 km/s hıza çıkabiliyor. Tek şarjla 115 km yol yapabilen e-Scooter yanında tanıtılan elektrikli scooter ise e-Kickscooter olarak geçiyordu. Bünyesinde 551 Wh pil yer alan scooter, bu sayede üzerindeki kişiyi 65 km kadar götürebiliyordu.

Seat elektrikli motosiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası