reklamı kapat

POPÜLER

SEAT ilk elektrikli scooter projesiyle karşımızda

İlk kez İspanya’da düzenlenecek olan etkinlik kapsamında kullanıcılarla buluşacak olan SEAT ve Segway imzalı elektrikli scooter, teknik değerleriyle dikkat çekiyor.

Volkswagen grubunun içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümünde, iki yıllık zaman zarfının etkili isimlerinden birisi de SEAT olacak. Ürün gamındaki SUV çeşitliliğini artırma planları içerisinde olan İspanya merkezli üretici için, yeni nesil ulaşım çözümüne oldukça geniş çaplı bir hazırlık söz konusu. Bunun en güzel örneklerinden birisini, Türkiye’de de varlığını sürdüren Segway firmasıyla giriştiği ortaklık kanıtlıyor. Şehir içi ulaşım çözümlerinde yavaş yavaş adlarını daha daha fazla duymaya başladığımız scooterlara yatırım yapan marka, bu sınıftaki ilk modelini de kullanıma hazır bir şekilde karşımıza çıkartıyor. Barselona’da düzenlenecek olan Dünya Akıllı Şehirler Kongresi‘nde ilk gösterimi yapılacağı açıklanan modeli organizasyona katılım sağlayacak olan meraklıların test edebilmesi de mümkün olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

eXS adıyla tanıtımı gerçekleştirilecek olan elektrikli scooter modelinin altyapı kısmı tahmin ettiğiniz gibi Segway’e emanet. SEAT imzasının işin içerisine girdiği nokta ise tasarımsal dokunuşlar diyebiliriz. Bu modelin meraklıları tarafından Segway ES2 olarak da anımsanabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. eXS’ten paylaşılan ilk teknik detaylar aslında en çok merak ettiğimiz noktalar üzerine çeşitleniyor. Lastik ebatları 8 inç olarak belirlenen modelde konfor odaklı süspansiyon sistemi de es geçilmemiş. Modelle erişebileceğiniz maksimum kız, güvenlik nedediyle 25 km/s ile sınırlandırılmış durumda. Yapılan testler sonucunda elde edilebilecek maksimum menzilinse 45 kilometre olduğunu görüyoruz ki bu A noktasında B noktasına gidişlerdeki ara bölümler için fazlasıyla yeterli. Önümüzdeki süreçte bu alandaki ürünlerini de çeşitlendirme hazırlığı içerisinde olan SEAT’ın, fiyat konusunda nasıl bir politika izleyeceğini hep birlikte göreceğiz. SEAT eXS’in teknik özellikleriyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER