reklamı kapat

POPÜLER

Segway
Almanya elektrikli bisiklet

Segway, iddialı elektrikli bisikletlerini görücüye çıkardı

Birçok farklı alanda aktif olarak yer alan ve ürünleri Türkiye’de de bulunan Segway, iddialı elektrikli bisikletlerini görücüye çıkardı.

Bugün CES 2024 kapsamında karşımıza yukarıdaki galeride görebileceğiniz Segway Xafari ve Segway Xyber çıkarıldı. Henüz haklarında tüm detayların verilmediği modeller, fütüristik tasarımlarıyla 2024’e yakışır seçenekler oluyor. Detayları daha sonra açıklanacak modeller arasındaki en iddialı seçenek olan Xyber, söylendiği kadarıyla bünyesinde iki adet batarya paketi taşıyabilecek ve toplam 1.440 Wh üzerinden 152 km kadar bir menzil sunabilecek. Tam 175 Nm tork değeri açıklanan bisiklet, kalın lastikleriyle motosiklet formunda hazırlanmış. Xafari modeline 913 Wh’lik çıkarılabilir bir batarya koyan marka, bisiklete 80 Nm tork üreten bir motorla güç veriyor. Ortak olarak arazi şartlarına uygun olan modeller, aktarıldığı kadarıyla 2024’ün sonunda satışa sunulacaklar ve henüz fiyatlar açıklanmış değil. Bundan önce marka 70 km/s hıza çıkabilen iddialı elektrikli scooter Segway GT2 ile ses getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter pazarında uzun zamandır yer alan Segway, GT2 isimli modeliyle dikkat çekmişti. Tasarımsal olarak yüksek performansa özel hazırlanmış kaslı bir yapısı olan scooter, toplam tam 3.000W güç sunan elektrik motorları üzerine kuruluyor ve bununla 70 km/s gibi çok yüksek bir hıza çıkabiliyor. Bir scooter için çok tehlikeli olabilecek hızları rahatlıkla görebilen Segway GT2, 11 inç lastikler üzerine kuruluyor. Aktarıldığı kadarıyla bu lastiklerin içerisinde patlama sonrası uzun süreli sürüş getiren özel bir katman bulunuyor.

3.000W güç sunan elektrik motorları ile 48 km/s hıza dört saniyede çıkabilen elektrikli scooter GT2, konforlu sürüş için etkili bir süspansiyon sistemi üzerine kuruluyor. 52 kg’lık bir gövde ağırlığı bulunan scooter, 150 kg’a kadar sürücüleri rahatlıkla taşıyabiliyor. Ön ve arka kısımda disk frenlerin kullanıldığı ses getiren kişisel ulaşım aracı, alanın süper otomobil benzeri seçenekleri arasına giriş yapıyor.

Bünyesinde birçok kalemde bilgi veren şeffaf bir renkli ekran yer alan GT2, tek şarjla kullanıma bağlı olarak 90 km kadar menzil getiriyor. Gelişmiş aydınlatma sistemleriyle gece sürüşlerini güvenli hale getiren şık seçenek, söylendiği kadarıyla yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

 

Yeni Segway modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

İLGİLİ HABERLER