reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Reno 3 Pro

OPPO’dan nefes kesen 125W hızlı şarj teknolojisi

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan OPPO, hızlı şarj konusunda çıtayı çok yükseltecek 125W’lık yeni sistemin duyurusunu yaptı.

Akıllı telefonların pil ömürleri ve kapasitelerinde mevcut teknolojiler ışığında dev yenilikler yapılamıyor. Ancak firmalar hızlı şarj konusunda ciddi bir ilerleme katetmiş durumda. İşte bu konuda en üst limitlerden birisini OPPO karşımıza çıkardı. Firma kısa süre önce tam 125W gücündeki hızlı şarj sistemini duyurdu. Tüm detaylarıyla 15 Temmuz tarihinde tanışacağımız bu nefes kesen teknoloji, yapılan ilk hesaplamalara göre göre tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 15 dakika içerisinde doldurabiliyor. Bu da elbette harika görünüyor. Akıllı telefonların pil sorununu ciddi şekilde çözecek gibi duran teknoloji, bazı soru işaretleri de oluşturuyor. Bildiğimiz kadarıyla bu kadar yüksek hız pil sağlığına / ömrüne ciddi şekilde zarar veriyor. Bunu nasıl çözdüğü merak edilen OPPO, bir kez daha pazarın öncüsü olacak bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

125W hızlı şarj çok dikkat çekerken, bu kadar yüksek hız üzerinde sadece OPPO çalışmıyor

Biliyorsunuz Xiaomi, uzun süredir 100W hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor. Hatta bu yüksek hıza destek veren bir telefonun çok yakında resmi olarak lanse edileceği aktarılıyor. Bunun öncesinde 120W hızlı şarj cihazı ortaya çıkan şirkete ek olarak. Realme firması da 100W üstü bir hızlı şarj sistemi tanıtmaya hazırlanıyor. Ayrıca Vivo iQOO da 120W bir hızlı şarj sitemi geliştiriyor ve bu sistemin resmi olarak duyuru yapılıyor. Bu arada 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcinin de 100W hızlı şarj sistemlerine destek vereceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes tarafından hazırlanan güldürücü video serisi