reklamı kapat

POPÜLER

Quick Charge 5

Quick Charge 5 tanıtıldı; yüksek güçte hızlı şarj standart oluyor

Gelecek akıllı telefonlar için Qualcomm’dan güzel bir duyuru geldi. Kısa süre önce hızlı şarj konusunda ciddi artış getirecek Quick Charge 5 tanıtıldı.

2021’de gelecek Qualcomm imzalı 5 nm Snapdragon 875 işlemcinin 100W hızlı şarj sistemlerine destek vereceği uzun zamandır aktarılıyordu. İşte bunu mümkün kılacak altyapı şimdiden lanse edildi. Dakikalar önce duyurulan Quick Charge 5, açıklandığı kadarıyla 100W üstü şarj gücüne destek veriyor ve tamamen boş 4.500 mAh pili yüzde 50 doluluğa sadece 5 dakikada çıkarabiliyor. 4.500 mah pilin tamamen dolması içinse sadece 15 dakika yetiyor deniyor. Kişilerin dışarıya çıkmadan önce hazırlanırken telefonlarını tamamen doldurmasına imkan tanıyacak teknoloji, bu yüksek hızı elbette oldukça güvenli olarak sunuyor. Hatta burada eskiye yani Quick Charge 4’e oranla 10 derece daha düşük sıcaklık oluşuyor, verim yüzde 70 artıyor, hız ise 4’e katlanıyor deniyor. Bu teknoloji ile gelecek özellikle amiral gemilerinde şarj sorunu ciddi anlamda ortadan kalkacak gibi görünüyor. Ayrıca sistemin pil ömrünü de özel teknolojiler ile koruduğu aktarılıyor. Bu çok önemli çünkü yüksek güç doğru kullanılmadığı zaman pile zarar veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Quick Charge 5 dikkat çekerken, OPPO kısa süre 125W hızlı şarj sistemini tanıtmıştı

OPPO imzalı 125W hızlı şarj sistemi tamamen boş 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 20 dakika içerisinde doldurabiliyor. Yüzde 41 doluluğa ise sadece 5 dakikada çıkabilen hızlı şarj teknolojisi, “şarjım bitti” sorununu ortadan kaldıracak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Ev işlerine yardımcı ilginç robot