reklamı kapat

POPÜLER

Realme 125W UltraDART

OPPO sonrası Realme: “125W UltraDART” hızlı şarj teknolojisi duyuruldu

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, hızlı şarj konusunda sektörün gerisinde kalmayarak 125W UltraDART hızlı şarj teknolojisini duyurdu.

OPPO dün bu saatlerde kendi 125W hızlı şarj teknolojisini tanıtmıştı. Şimdi ise firmayla bağlantılı sayılan Realme daha önce müjdesi verilen adımı attı. Firma dakikalar önce 125W UltraDART hızlı şarj teknolojisi ile karşımıza çıktı. Tamamen boş 4.000 mAh pili yüzde 33 doluluğa sadece 3 dakikada çıkarabilen teknoloji, gerçekten oldukça iddialı görünüyor. Sektörün 125W seviyesine çıkmış olması halen çok dikkat çekerken, Realme sistemin güvenli olması için çok ciddi önlemlerin alındığını  aktarıyor. Burada özellikle ısı kontrolü (Şarj sırasında iç sıcaklık 40 dereceği kesinlikle geçmiyor deniyor) konusunda önemli çalışmalar yaptığını aktaran firma, süreçte iki pil hücresi ve üç yollu şarj altyapısı kullanıyor. Buna ek olarak ufak boyutlu 50W ve 65W hızlı şarj cihazları da tanıtan firma, henüz 125W destekli ilk modeli hakkında bilgi vermiyor. 125W UltraDART’ın OPPO’nun sistemiyle aynı olduğu çünkü iki firmanın ortak arge departmanlarını kullandığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme 125W UltraDART ile iddialı geliyor

Bu arada biliyorsunuz 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcinin de 100W hızlı şarj sistemlerine destek vereceği aktarılıyor. Şarj konusu uygun şartlar sağlanırsa 2021’de sorun olmaktan çıkacak gibi görünüyor. Bu konuda en gerideki isim ise Apple olacak. Firmanın yeni geliştirdiği hızlı şarj cihazı sadece 20W seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes tarafından hazırlanan güldürücü video serisi