reklamı kapat

POPÜLER

Realme En Hızlı Şarj Teknolojisi

Realme çok iddialı: “En Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor”

Türkiye’de uzun zamandır yer alan BBK firmalarından Realme, “En Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor” duyurusu ile ses getirdi.

Advertisement

Bugün Realme önemli bir duyuru yaptı. Bu duyuruda ilk olarak şunlar aktarıldı: “Realme, 28 Şubat’ta MWC 2022’de dünyanın en hızlı akıllı telefon şarjını piyasaya süreceğini duyurdu. Realme, bekleyenlerine en hızlı ve en verimli şarj teknolojisini getirebilmek için alanında yatırımlar yapmaya devam ediyor. 125W teknolojisini benimseyerek öncü markalardan olan şirket, piyasadaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Realme, MWC 2022 etkinliğinde dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini de piyasaya sürmek için gerekli adımları atacak. “

Peki tam olarak ne gelecek? Yapılan sızıntıya göre firma MWC 2022’de tam olarak 200W hızlı şarj gücüne çıkış yapacak. En Hızlı Şarj Teknolojisi olarak aktarılan bu hız için firmanın hazırladığı özel bir 200W’lık hızlı şarj cihazı da bulunuyor.

Peki firmalar 200W gibi yüksek hızlara nasıl çıkıyor? Daha önce gördüğümüz kadarıyla firmalar bunun için tek pakette pil hücrelerini ikiye bölüyor. Bu sayede tek gövdede ikiye bölünen pil hücreleri, daha az ısınarak yüksek hız getiriyor.

Bu arada Realme hızlı şarj konusunda 200W seviyesinde yalnız kalmayacak. Geçtiğimiz ay konuşan Çin merkezli bir kaynak, 2022’de en az iki tane 200W hızlı şarj sunacak akıllı telefon modelinin pazara sunulacağını belirtmişti.

Bunlardan birisinde Realme imzası olacak, diğeri ise direkt olarak Xiaomi olacak. Firmanın HyperCharge adı verilen hızlı şarj sistemi, 200W güçte tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 oranında doldurabiliyor.

Realme hızlı şarj sistemi kadar bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü