reklamı kapat

POPÜLER

Realme 6S

Realme tarafından dikkat çeken hızlı şarj teknolojisi: “Ultra Dart”

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, hızlı şarj konusunda sektörün gerisinde kalmayacak gibi görünüyor. Ultra Dart geliyor.

Biliyorsunuz Xiaomi, uzun süredir 100W hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor. Hatta bu yüksek hıza destek veren bir telefonun çok yakında resmi olarak lanse edileceği aktarılıyor. Bunun öncesinde 120W hızlı şarj cihazı ortaya çıkan şirket, üst seviye hızlı şarj konusunda yalnız kalmayacak. Çünkü gelen bilgilere göre Realme firması da 100W üstü bir hızlı şarj sistemi tanıtmaya hazırlanıyor. Firmanın Ultra Dart olarak isimlendirdiği sistem, tamamen boş 4.000 mAh pili yaklaşık olarak 17 dakikada doldurabilecek deniyor. Bu arada 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcinin de 100W hızlı şarj sistemlerine destek vereceği aktarılıyor. Şarj konusu uygun şartlar sağlanırsa 2021’de sorun olmaktan çıkacak gibi görünüyor. Realme şu an maksimum 65W hızlı şarj sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan en son Realme X3 gelmişti

Hatırlamak adına cihaz gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden alıyor ve önünde 16 megapiksel + 8 megapiksel çiftli selfie kamerası taşıyor. 6,6 inç FHD+ 120Hz IPS LCD ekran üstüne kurulan telefon, arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor. 30W hızlı şarj destekli pili 4.200 mAh kapasitesinde olan cihaz, 6 GB ya da 8 GB RAM ile elde edilebiliyor. Depolama ise 128 GB seviyesinde yer alıyor. Parmak izi sensörü yanında olan Realme X3, kutusundan Android 10 ile çıkıyor. Modelin  başlangıç etiketi 330 dolar seviyesinde. Bir üst versiyon içinse 343 dolar verilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes tarafından hazırlanan güldürücü video serisi