reklamı kapat

POPÜLER

Audi A9 e-tron
Audi A9 e-tron

Elektrikli lüks sedan Audi A9 e-tron’un çıkış tarihi ortaya çıktı

Audi, yüksek teknolojili elektrikli otomobiller konusunda Artemis ekibiyle iş birliği yapıyor. Audi’nin elektrikli otomobil konusundaki amiral gemisi otomobil olacağı konuşulan Audi A9 e-tron hakkındaki detaylar ortaya çıktı.

2024 yılında otomobil tutkunlarıyla buluşacağı açıklanan model, lüks segmenti de hedef alması bekleniyor. Daha önceden Volkswagen’in otonom araçlarından sorumlu Alex Hitzinger liderliğinde geliştirilen Audi A9 e-tron, A8 sedanın üzerine konumlandırılacak. 2017 yılında karşımıza çıkan Aicon modelinden izler taşımasını beklediğimiz Audi A9 e-tron’un  5’inci seviye otonom sistemle geleceği konuşuluyor. Bu seviye otomobilin bir noktadan farklı bir noktaya hiçbir insan müdahalesine ihtiyaç duymadan gidebilmesine imkan tanıyor. Otomobilin elektrikli motoruyla ne kadar bir menzil sunacağı ve performans değerinin ne olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak üst segment bir otomobil olacağı için hem performans değerinin hem de menzil değerinin yüksek olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi A9 e-tron, 5G teknolojisiyle geliyor

Otomobilin iç mekanında da yenilikçi teknolojileri görmeyi bekliyoruz. Volkswagen ve Porsche gibi markaların teknolojilerini de A9 e-tron’da olması bekleniyor. 5G bağlantı teknolojisine de destek vereceği konuşulan otomobil henüz geliştirilme aşamasında olduğu için otomobille ilgili detaylar çok sınırlı. Otomobilin satış fiyatı netlik kazanmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz. Audi’nin lüks sedan elektrikli otomobiliyle ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlere aktaracağız.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın