reklamı kapat

POPÜLER

Togg yerli otomobil fabrika

Togg yerli otomobil fabrikasındaki son durumu gösteren video

Yerli otomobil modelinin üretileceği Togg fabrikasından yeni bir video geldi. Bu videoda bir kez daha son durum gözler önüne seriliyor.

Bugün paylaşılan yukarıda izleyebileceğiniz Togg yerli otomobil fabrikası odaklı yeni video paylaşımı için “Gemlik tesisimizdeki çalışmalar planlarımız doğrultusunda hız kesmeden ilerliyor. Ayrıntılar videomuzda.” açıklaması yapıldı. Bu videoda boya tesisinin yüzde 88 oranında tamamlandığı belirtildi ve boya tankları ile fırınların kurulumunun tamamlandığı söylendi. Videoya göre fabrikadaki gövde tesisinin yüzde 76’sı bitmiş durumda. Montaj tesisinin yüzde 79’unu tamamlayan Togg ekipleri, üretim hattı robotlarını yerleştirilmeye de başlamış.

Süreci çok yakında takip etmeyenler için ilk yerli otomobil modelinin SUV formunda olması ve gördüğünüz fabrikada 2022 sonunda üretilmesi bekleniyor. Halen tam olarak resmi satış fiyatı açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023 yılında yollara çıkarılması hedefleniyor.

2024 yılında ise yine tamamen elektrikli olacak sedan versiyonun yollara çıkarılması bekleniyor. Ancak bu tarihlerde her zaman bir değişiklik olma ihtimali bulunuyor.

Togg hakkındaki en önemli son detaylara buradan, CES 2022’de tanıtılan sedan modelin detaylarına ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Fabrikanın görmek isteyenler için sürekli açık olan canlı yayını ise burada yer alıyor.

Bu arada Togg fabrikası için devamlı olarak işe alımlar da yapılıyor. Güncel ilanlara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz

Togg kadar bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın