reklamı kapat

POPÜLER

Netflix filmi Murder Mystery

Rekor izlenmeye ulaşan yeni Netflix filmi: Murder Mystery [Video]

İzleyecek yeni bir Netflix filmi arıyorsanız, platformun yeni rekortmeni Murder Mystery aradığınız yapım olabilir.

Yeni orijinallerle dikkatleri üzerine çeken Netflix, film tarafında yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. Jennifer Aniston ve Adam Sandler’ın başrolleri paylaştığı komed filmi Murder Mystery, 14 Haziran Cuma günü platformdaki yerini almıştı. Platformun komedi yapımları için açtığı resmi Twitter hesabına göre filmi 3 günde 30 milyon 869 bin 863 hesap izledi. Bu da bizi rekora götürüyor. Murder Mystery, Netflix’in ilk üç gün izlenme rekorunu kırarak bugüne kadarki en büyük açılışı yapan film oluyor. Hesap daha ayrıntılı sonuçları da paylaşıyor. Filmi ilk 3 gün Amerika ve Kanada’da 13 milyonun üzerinde hesabın izlediğini belirten platform dünyanın kalanında da 17 milyondan fazla hesabın filmdeki maceraya dahil olduğunu belirtiyor.

Burada küçük bir not düşelim. Netflix izlenme hesabı yaparken yapımın yüzde 70’inin izlenip izlenmediğine bakıyor. Yüzde 70’i izlendiyse o yapım izlenmiş olarak sayılıyor. Tam izleyiciyi hesaplamak ise mümkün değil. Netflix’in “abone” yerine “hesap” kelimesini kullanması biraz kafa karıştırıyor. Ancak yapımın ilgi gördüğü aşikar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Netflix komedisi Murder Mystery ne anlatıyor?

Yapım ise bir polisiye komedi olarak karşımıza çıkıyor. New Yorklu polis ve karısının şans eseri tanıştıkları milyarderin yatında devam eden macerası, yatta gerçekleşen bir ölümle içinden çıkılmaz hale geliyor. Çünkü birileri suçu yata sonradan gelen Amerikalı polis ve karısına yıkmaya çalışıyor. Film için paylaşılan resmi özet şu şekilde: “New Yorklu polis (Adam Sandler), karısını (Jennifer Aniston) uzun zaman önce söz verdiği Avrupa seyahatine nihayet çıkarır. Uçakta şans eseri tanıştıkları birisi sayesinde, yaşlı milyarder Malcolm Quince’in devasa yatında aile arasında gerçekleşen bir buluşmaya davet edilirler. Quince öldürüldüğünde ise, modern bir Katil Kim? oyununun baş şüphelileri haline gelirler.

Filmi Netflix sayfasından izleyebilir, Türkçe altyazılı fragmanını haberin üzerinden görüntüleyebilirsiniz.