reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 apple

Apple, iPhone üretim tesisindeki isyan ile gündemde

Apple bu sefer Hindistan merkezli kötü bir haberle gündemde yer alıyor. iPhone üreten bir tesiste ciddi bir protesto yaşandı ve sonuçları ağır oldu.

Hindistan merkezli olarak kurulan büyük tesis ile Hindistan ve çevresine iPhone üreten Tayvan merkezli Wistron, kısa süre önce Kolar’da yer alan bu tesiste büyük bir protesto ile karşı karşıya kaldı. Kaynaklara göre maaşlarını alamayan işçiler büyük bir eylem başlattı ve bu eylem daha sonra ciddi bir isyan haline geldi. İşte bunun sonucunda da aktarıldığı kadarıyla yaklaşık 60 milyon dolarlık bir zarar meydana geldi. 2 saat süren ve polis tarafından bastırılan isyan kapsamında iPhone üretim hatlarının ve genel olarak fabrikanın zarar gördüğü, büyük sayıda da iPhone’un çalındığı aktarılıyor. Apple’ın konu hakkında araştırma yaptığı aktarılırken, şimdilik sürecin normale döndüğü gelen bilgiler arasında yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple en son iPhone 13 serisinin daha da boş kutusu ile gündemdeydi

Apple, iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece bir Lightning / USB-C kablo koydu. Firma ayrıca bu durumu sadece yeni modeller değil eskilere de genişletti. Yapılan güncelleme ile yeni üretilen iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR‘ların kutusundan da güç adaptörü ve kulaklık kaldırıldı. İşte bu durum 2021 sonunda gelecek iPhone 13 modelleriyle bir seviye daha artıyor. Eğer Apple’ın iPhone 12 kullanıcıları üzerinde yapmaya başladığı anket doğru anlaşılıyorsa, iPhone 13’lerin kutusundan bir Lightning / USB-C kablo da çıkmayabilir. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak büyük olasılık dahilinde. Çünkü firma 12’lerden şarj cihazını kaldırmadan önce de kişilere bir anket yapmıştı.

İlgili Video