reklamı kapat

POPÜLER

Scotsman elektrikli scooter

Çift motora sahip karbon fiber gövdeli elektrikli scooter: Scotsman

Son yıllarda gördüğümüz en iddialı ve özel elektrikli bisiklet modellerinden birisine imzasını atan firmadan bu sefer çok özel bir elektrikli scooter geldi.

Indiegogo üzerinde aradığı desteği fazlasıyla bulan bu elektrikli scooter modelinin adı Scotsman. Model gerçekten iddialı görünüyor.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz scooter, dünyanın 3D yazıcı ile basılan ilk karbon fiber gövdeli elektrikli scooter modeli olarak geçiyor. Yani karşımızda çok özel bir seçenek bulunuyor.

Hemen hemen tüm gövdesi tek seferde basılan ve bu açıdan çok sağlam ve aynı zamanda hafif olan ürün, başlıkta da dediğimiz gibi çift motora sahip.

Elektrikli scooter için Scotsman 500, Scotsman 1000 ve Scotsman 2000 model isimlerine sahip 500W (2 x 250W), 1.000W (2 x 500W) ve 2.000W (2 x 1.000W) güç sunan üç farklı versiyon sunuluyor.

Bu scooter’lar açıklamaya göre sırasıyla 30 km/s, 50 km/s ve tam 72 km/s hızlara çıkabiliyor. Burada özellikle 72 km/s hız çok iyi görünürken, model için temelde 2 x 500W (Scotsman 2000 için 2 x 550W) pil paketi sunuluyor.

Bu pille kullanıma da bağlı olarak 112 km kadar menzil elede edilebiliyor. Bu da şehir kullanımı için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Scotsman elektrikli scooter
elektrikli scooter
elektrikli scooter
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scotsman elektrikli scooter modelleri alanda sınırları zorluyor

Tasarımı gerçekten oldukça modern olan disk frenler ile donatılmış model, Indiegogo üzerinde yapılacak en az 1.399 dolar bağış ile aralık ayında elde edilebilir olacak. Katlanabilir yapıda olan ürün, satışa çıktığı zaman 3 bin dolarlık bir fiyatla alınabilecek.

Genel olarak herkese hitap etmeyen scooter, şimdilik beş farklı renkte hazırlanıyor. Farklı ülkelere özel farklı versiyonları da olan Scotsman, 18 kg ila 20 kg arasında değişen gövde ağırlıklarına sahip. Modelin tanıtım videosunu sayfanın en üstünde izleyebilirsiniz.