reklamı kapat

POPÜLER

Hennessey Project Deep Space

Hennessey tasarımı “uçuk” gelecek gösterimi: “2.400 beygirlik 6×6 elektrikli”

Otomobil pazarının önemli isimlerinden Hennessey, bu sefer gerçekten uçuk bir gelecek hayali ile karşımızda yer alıyor.

Hazırladığı yüksek performanslı özel araçlar ile sık sık ses getiren ABD merkezli Hennessey, geleceğin bir parçası olma konusunda da kararlı görünüyor. Bu bağlamda firma Project Deep Space ile kâğıt üzerinde sınırları zorluyor.

Bu şimdilik sayfadaki çizimler ile gösterilen araç, tamamen elektrikli olarak tasarlanıyor ve söylendiği kadarıyla 2.400 beygirlik bir güç temelinde hayal ediliyor. 6×6 olan yani altı farklı tekerlek üzerine kurulan uzun gövdeli hiper otomobil, 400 beygirlik elektrik motorlarını her bir tekerin arkasına ayrı ayrı konumlandırıyor.

Hemen aşağıdaki üst çizimde de görebileceğiniz üzere dört kişilik tasarlanan bu tamamen elektrikli gelecek hayali, çıkış yapabilirse pazarın en hızlı elektrikli otomobillerinden birisi olacak yorumunun da merkezinde yer alıyor.

Araç çok büyük olduğundan devasa bir pil paketi ve buna bağlı olarak çok yüksek bir menzil ile geleceği iddia edilen Project Deep Space, söylendiği kadarıyla 2026 yılından önce somut bir forma bürünmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hennessey Project Deep Space pek de gerçek olabilecek gibi görünmüyor. Ancak olursa çok pahalı olacak

Hennessey’in bu Shell Pennzoil ve Delta Cosworth desteğinde 105 tane üretilmesi planlanan araç için isteyeceği rakam şimdilik 3 milyon dolar gibi yüksek bir seviyede yer alıyor. Ancak elbette bu rakam ilerleyen yıllarda çok daha aşağıya ya da yukarıya çıkabilir.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit