reklamı kapat

POPÜLER

iTunes

iTunes tarih mi oluyor?

Geliştirici Steve Troughton Smith, Apple’ın eski uygulamalarından iTunes ile ilgili dikkat çekici bir açıklamada bulundu.

Steve Troughton Smith’e göre Apple’ın iTunes’la ilgili yeni bir planı var. Smith, Apple’ın yeni macOS güncellemesinde TV uygulamasına eklenecek Müzik, Podcast’ler ve Kitaplar uygulamaları üzerinde çalıştığını söylüyor. Yeni uygulamalar sayesinde iTunes’e ihtiyacın ortadan kalkacağı ifade ediliyor. Bazı kaynaklar kısa bir süre önce tanıtılan Apple TV+’ın da iTunes’un sonunu getirebileceğini belirtiyor. iTunes’un kaldırılması durumunda iPhone ve iPad gibi cihazların hangi uygulamayla bilgisayara bağlanacağına dair bir iddia ise bulunmuyor. Apple’ın iTunes uygulamasını kaldırarak yepyeni bir uygulamayı kullanıcılara sunma ihtimali de bulunuyor. Böyle bir iddia ortalıkta dolaşsa da Apple tarafında resmi bir açıklamanın gelmediğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple TV+ ne gibi bir deneyim vadediyor?

Netflix’e rakip olarak geliştirilen Apple TV+, kullanıcılara yepyeni bir deneyim vadediyor. Video içerikleri için birçok özel isimle anlaşan Apple, izleyicilere yepyeni içerikleri Apple TV+ üzerinden sunmaya hazırlanıyor. Yeni video servisi için Steven Spielberg, Oprah Winfrey, J. J. Abrams ve Jennifer Aniston başta olmak üzere çok sayıda özel isimle anlaşan Apple’ın yeni video servisini sonbahar aylarında kullanıma sunması bekleniyor. Apple TV+’ın Türkiye’de de sonbahar aylarında kullanıma sunulacağını belirmekte yarar var. Apple TV+’ın fiyatlandırma politikası da açığa çıkmış değil.

İlginizi çekebilir

Apple TV+’ın tanıtımı