reklamı kapat

POPÜLER

iTunes uzun zamandır beklenen bir özelliğe kavuşuyor

Apple‘ın açıkladığı olumlu gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi dizi, film ve müzik gibi birçok alternatifi bünyesinde barındıran iTunes‘un artık daha kullanışlı bir hal alacağı ortaya çıktı. Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte iTunes üzerinden kiraladığınız dizi veya filmlere diğer cihazlarınızdan da ulaşabileceksiniz.

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan iTunes şimdiye kadar kiralanan içeriklerin sadece işlemin gerçekleştirildiği cihazdan seyredilmesine müsade ediyordu. Ücretini ödediğiniz bu dizi veya filmi başka bir cihazda izleyebilmek için USB üzerinden aktarım yapmak gerekiyordu. Bu da pratiklikten uzak, oldukça can sıkıcı bir süreci beraberinde getiriyordu. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iTunes 12.6 isimli güncelleme “Bir kez kirala, izlediğin yerde seyret” olarak anılan özelliği de beraberinde getiriyor. Bu da ödeme yaptığınız tüm içeriklere iTunes hesabınızın açık olduğu tüm cihazlardan erişebileceğiniz anlamına geliyor.

iTunes’un uzun zamandır beklenen bu pratik özelliğini kullanabilmek için iOS 10.3 ya da tvOS 10.2 işletim sistemlerine sahip olmak gerekiyor. Bu da bahsi geçen güncellemeyi kullanabilmek için bir süre beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Ancak iTunes 12.6 macOS’lar için çoktan kullanıma sunuldu. Uygulamanın son versiyonunu indirmek için “güncellemeleri kontrol et” demeniz ve yeni versiyonu bilgisayarınıza indirmeniz yeterli oluyor.

YORUMLAR