reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen tasarımı ve yeni özellikleriyle iTunes 11 yayında

Geçtiğimiz eylül ayında San Francisco‘daki Yerba Buena Center‘da düzenlediği iPhone 5 etkinliğinde iTunes 11‘i duyuran Apple, nihayet iTunes’un yeni sürümünü kendi internet sitesi üzerinden yayınladı. Apple’ın dün akşam saatlerinde yayınladığı iTunes 11, yenilenen kullanıcı arayüzü ve dikkat çeken yeni özellikleriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu.
iTunes 11
Apple, iTunes mağazasında da tasarımsal ve işlevsel birçok değişikliğe gitmiş. Uygulamada çalma listelerinin oluşturulmasında da çeşitli iyileştirmeler bulunuyor. Kullanıcılar yeni çalma listesi oluşturduklarında çalma listesinden ayrılmadan işlemlerini kolayca yapabiliyor. Apple, yeni iTunes sürümünde iCloud entegrasyonunu da geliştirmiş. Bundan böyle iTunes mağazası üzerinden satın alınan şarkılar, filmler ve diziler bilgisayarınızda olsun veya olmasın, kütühanede kullanıcılara sunuluyor. iTunes 11’in sunduğu bir diğer güzel özellik ise kullanıcıların izlemekte olduğu dizileri veya filmleri başka bir cihaz üzerinden izlemeye devam edebiliyor olması. Kullanıcılar, iCloud hesabına bağlı başka bir iOS cihazında izlemeye başladıkları bir filmi veya diziyi iTunes 11 yüklü bir Mac bilgisayarda kaldığı yerden izleyebiliyor.
iTunes 11
Kullanıcılar bir albüm kapağına tıkladığında çalma listesini kolayca görüntüleyebileceği gibi oynatıcı görünümünden çıkmadan iTunes mağazası üzerinden çalınan şarkıyla ilgili diğer içerikleri de görüntüleyebiliyor. iTunes 11’in sunduğu mini çalar uygulaması ise anlık oynatılan şarkı bilgilerini ve albüm resimlerini kullanıcılara gösteriyor. Bunun yanında sıradaki şarkı ile ilgili bilgiler de kullanıcılara sunuluyor. iTunes 11 tüm bu özelliklerin haricinde kullanıcıların daha hızlı dosya aktarımı yapabilmesine de olanak tanıyor. Kullanıcılar iOS’li cihazlarını bilgisayara bağladığında uygulamanın sağ tarafında yer alan yeni bir menü kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullanıcılar bu menü sayesinde müzik transferi işlemini çok daha hızlı bir şekilde yapabiliyor. iTunes 11’de şarkılarınızı tek tek taşımak yerine albüm olarak ya da çalma listesi olarak cihazınıza aktarabiliyorsunuz.
iTunes 11
iTunes hediye kartlarının bilgisayarın kamerası tarafından okutularak paraya çevrilebilmesi özelliği ise Apple’ın yurt dışındaki kullanıcılara sunduğu bir özellik olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılara sunulan bu özellik hediye kartlarında bulunan uzun rakamların kullanıcılar tarafından her seferinde girmesini ortadan kaldırıyor. Apple’ın dün akşam kullanıcılara sunduğu iTunes 11, albümlere, filmlere ve dizilere her zamankinden daha kolay ulaşmaya olanak tanıyor.
iTunes 11
iTunes 11
iTunes 11

İLGİLİ HABERLER
Apple, iTunes 11′i kısa bir süre içinde yayınlayabilir