reklamı kapat

POPÜLER

Apple, iTunes Store’u Android kullanıcılarına da açabilir

Billboard’da yayınlanan bir haber teknoloji devinin tam da bunu değerlendirmekte olduğunu iddia ediyor. Söz konusu yayın organıyla iletişime geçen güvenilir kaynaklar Apple’ın çeşitli müzik şirketi yöneticileriyle Spotify‘la rekabet edebilecek bir müzik çalma servisinden Android için bir iTunes uygulamasına kadar değişen başlıklar hakkında görüş alışverişinde bulunduğunu iddia ediyor.

Yine de böyle bir uygulamayı piyasaya sürebilmek onu Google Play için hazırlamak için gereken teknik aşamadan çok daha zor. Proje henüz başlangıç aşamasında olsa da müzik şirketleriyle süregiden son derece çetrefilli görüşmelerin yapıldığı ifade ediliyor. Dolayısıyla, günün birinde söz konusu konsept gözle görülür bir hale gelip iTunes’a Android üzerinden ulaşılabilmesi sağlanacaksa bile bunun çok da yakın bir zamanda olmayacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, iTunes Store’u Android kullanıcılarına da açabilir” için bir cevap

  1. Mert2Mert dedi ki:

    Android’i yeni bırakmış biri olarak bu durumu endişe verici buluyorum. Özellikle Türk kullanıcılara açılmasını! Dünya basınında yer almış olan, Google Play marketteki utanç verici yorumların sahibi kişilerin bu sefer de App Store’u da küfürden geçilmez hale getireceklerinden endişe ediyorum. App Store’da da benzer şeyler oluyor fakat G.Play marketteki kadar değil sayıları.