reklamı kapat

POPÜLER

itunes

Apple kullanıcılarına sormadan içerik sildi

Apple‘ın 2007-2009 yılları arasında, iPod kullanıcılarının rakip servislerden yüklediği içerikleri sildiği ortaya çıktı. Bir süredir devam eden davada sorumluların ifadelerinin alınması bekleniyor.

Apple’ın kullanıcılarından habersiz gerçekleştirdiği silme eylemi, kullanıcıların iPod’larını iTunes’la eşleştirmeye çalıştıklarında açığa çıktı. Eşleştirme yaparken üçüncü parti servislerden yüklenen içerikleri kabul etmeyen iTunes’un bu esnada hata verdiği ve hatanın giderilmesi için iPod’ların fabrika ayarlarına dönmesi gerektiği belirtiliyor.

Apple söz konusu işlemi kullanıcılarını zararlı içerikten korumak için yaptığını belirtse de görünüşe bakılırsa kullanıcılar şirketi dava etmekten çekinmemiş. Şimdilerde Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde devam eden davada şirket yetkilililerinin ifade vermesi bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple kullanıcılarına sormadan içerik sildi” için bir cevap

  1. fahrettin akansu dedi ki:

    dün iTunes store üzerinden alınan ses tonları telefonumdan silindi, telefon default tone ile çaldığı zaman farkettim ve tekrar yüklemek için satın almak gerekiyor, “Bu öğeyi daha önce satın almıştınız, tekrar satın almak istiyor musunuz” şeklinde bir bildirim çıkıyor, fakat herhangi bir yerde müzik film gibi daha önceden satın alınmış ses tonlarını göremiyoruz, bu doğru mu?