reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iTunes

Apple’ın beklenen “iTunes” hamlesi sonunda gerçek oldu

Teknoloji devi Apple‘ın uzun yıllardır hayatımızda yer alan yazılımı iTunes, biliyorsunuz çok fazla sevilmiyor. Ancak Apple ekosistemi için büyük önem arz eden yazılım, sonunda uzun süredir beklenen bir adımla karşımızda bulunuyor.

Advertisement

Built 2017 geliştiriciler konferansından bu yana iTunes’un resmi olarak Windows Store’a gelmesi bekleniyor. Bunu nedense bir türlü yapmayan Apple, beklenen adımı sonunda atmış durumda. Bugün itibariyle iTunes, resmi olarak Windows Store’da yer alıyor. Windows Store içerisinde en çok arananlardan olduğu belirtilen yazılım, bekleyişi sona erdiriyor. Bu gelişme özellikle Windows 10 S işletim sistemini ilgilendiriyor. Çünkü biliyorsunuz Windows 10 S sadece Windows Store’daki uygulamaları çalıştırabiliyor. iTunes’un markete giriş yapması demek Apple kullanıcılarının Windows 10 S işletim sistemli uygun fiyatlı dizüstü bilgisayara yönlendirilmesi anlamına geliyor. Aynı zamanda resmi market “indirme ve güncelleme” işlemlerinin daha kolay yapılabilmesinin de önünü aralıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple fanlarını bile memnun etmeyen yazılım: iTunes

Şimdiye kadar Apple’ın resmi internet sitesinden elde edilebilen iTunes, sadece iCihazların senkronizasyonları için değil Apple Music ile iTunes film arşivine erişim için de kullanılıyor. Şirketin yazılımı için Windows Store’a koyduğu açıklama ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

“iTunes, PC’nizde favori müziklerinizin, filmlerinizin, TV şovlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini çıkarmanın en kolay yoludur. iTunes aynı zamanda, milyonlarca parçayı ve müzik arşivinizin tamamını çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak ve reklamsız dinleyebileceğiniz Apple Music’in de bulunduğu yerdir. Ayrıca, yeni müzikleri ilk dinleyenlerden olun ve her müzik türünde radyoya, elle seçilmiş listelere ve canlı veya istendiğinde dinlenen Beats 1’a erişin.”

İlgili Video

Şirketten Android’e göndermek yapan yeni reklam