reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın 4K çözünürlüklü televizyonu bu yılın sonunda satışa sunulabilir

Apple‘ın televizyon çıkaracağı iddiası, malumunuz, uzun bir süredir gündemi meşgul etmekte. Hatta Apple tarafından geliştirilen televizyonun geçen yılın sonunda satışa sunulacağı söyleniyordu. Geçen yılın sonunda Apple’dan böyle bir hamle gelmemesi dedikoduları sonlandırmadığı gibi yenilerine yol açtı: Şimdi, Apple’ın televizyonunun bu yılın sonunda veya 2014 başında satışa sunulacağı konuşuluyor.

DigiTimes‘ın yakın kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre Apple, iTV olarak adlandırılması beklenen televizyonunda 4K (Ultra HD) çözünürlük kullanmayı planlıyor. Panellerin üretimini ise LG Display sağlayacak. LG Display’in bu yılın ikinci yarısında Ultra HD TV panel üretimine başlayacağı dile getiriliyor. Televizyonun satışa sunulması durumunda sesle/hareketle komut ve internet özelliklerinin yer alacağı ifade ediliyor.

Apple’ın piyasaya sürülmesi beklenen televizyonunda Retina ekran desteğine yer verebileceği de söyleniyor. Televizyonun, 4K çözünürlüğe göre daha düşük çözünürlükte olmasının sebebi olarak 4K’lı televizyonların astronomik satış rakamları gösteriliyor. Apple’ın 4K çözünürlüklü televizyonları piyasaya sürmesi durumunda ise bu durumun Cupertino‘lu şirket açısından bir risk oluşturabileceği söyleniyor. Tabii bunlar resmi açıklamalara dayandırılan haberler değil; birer iddia.

YORUMLAR