reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV

Steve Jobs’un televizyon sektörüyle ilgili düşüncesi neydi?

Uzun yıllardır Apple’ın televizyon sektörüne adım atacağı; şirketin 4K çözünürlüklü televizyonlarının bu yılın sonunda satışa sunulabileceği iddia ediliyor. Akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar alanında büyük başarıya imza atan şirketin televizyon alanında da başarılı olacağına inanların sayısı hiç az değil. Peki şirketin kurucularından Steve Jobs’un bu konudaki fikri neydi, hiç merak ettiniz mi? Business Insider’da yer alan bir haber Steve Jobs’un bo konudaki fikrini ortaya çıkardı.

The Wall Street Journal yazarlarından Yukari Iwatani’nin Haunted Empire: Apple After Steve Jobs’ isimli kitabında yer alan ifadelere göre Jobs, televizyonun Apple’a hiçbir katkı sağlamayacağını, bu sebeple şirketin bu sektörden uzak durmasını istedi. Televizyon sektörünün berbat bir sektör olduğunu vurgulayan Steve Jobs, televizyonların 8 yılda bir değiştirilmesini buna sebep olarak gösterdi. Iwatani, Steve Jobs’un hedefinin oturma odasını kontrol etmek olduğunu, Apple’ın bunu da Apple TV ile sağladığını belirtiyor. Jobs, iPhone, iPad, MacBook ailesi ve iMac’in yeni modellerinden elde edilen gelirin yüksek olmasından ötürü de televizyon fikrine sıcak bakmıyordu.

Eğer Apple, gerçekten Steve Jobs’un düşüncesine sadık kalırsa önümüzdeki dönemde Apple’a ait bir televizyon görmeyeceğiz. Şirket çalışanlarının bu fikre karşı çıkıp televizyon üretme ihtimali de kuvvetle muhtemel. Uzun süredir dile getirilen Apple televizyonun akıbetini hep birlikte göreceğiz.

İlgili haberler

İLGİLİ HABERLER