reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Fransa’nın Spider-Man’inin nefes kesen kahramanlık anı [Video]

Geçtiğimiz gün Fransa’da Malili bir göçmenin Spider-Man unvanı kazanmasını sağlayan bir kurtarma olayı gerçekleşti. Yüksek katlı binanın ara katlarından birinde düşme tehlikesi yaşayan çocuğu Mamoudou Gassama binaya tırmanarak kurtardı.

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da gerçekleşen nefes kesici olayda dördüncü kattan sarkan 4 yaşındaki çocuğu kurtaran Mamoudou Gassama, “Fransa’nın Spider-Man’i” olarak anılmaya başlandı bile. Yolda yürürken birden insanların bağırdığını, arabaların korna çalmaya başladığını gören Gassama, hızla binaya tırmanıp çok geç olmadan çocuğu kurtarmayı başarıyor. Bu kahramanlığının ardından Fransa Başkanı Emmanuel Macron, Gassama’ya Fransa vatandaşlığı vereceğini de açıkladı. İlk adım olarak da Gassama’ya oturma izni verildi. Hikaye buraya kadar bir kahramanlık öyküsü anlatıyor. Tüm bu kahramanlığın yaşanmasına sebep olan olaylar zincirinin arkasında ise akıllı telefon bağımlılığı yatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Babanın Pokémon GO oynadığı ortaya çıktı

“Bu olaylar sırasında çocuğun ailesi nerede?” diye soranlar olayın arka planıyla karşılaştı. Fransız savcı François Molins’in ABC News‘a yaptığı açıklamaya göre market alışverişi yapmaya giden baba yolda Pokémon GO oynamaya karar veriyor. Bu da eve dönüş süresini ciddi bir şekilde artırıyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre çocuğun babası hareketinin trajik bir sonucu olabileceği düşüncesiyle yıkılmış durumda. Molins’ın yaptığı açıklamaya göre küçük bir çocuğu evde tek başına bıraktığı için babanın 2 yıla kadar hapsi isteniyor. Tüm bu olaylar gerçekleşirken çocuğun annesinin kendi ailesini ziyarete gittiği, şehirde olmadığı belirtilmiş.