reklamı kapat

POPÜLER

Instagram çılgınlığında bugün; zehirli atık gölünde selfie keyfi

Instagram çılgınlığında bugün; zehirli atık gölünde selfie keyfi

Instagram “turistleri” beğeni toplayacak fotoğraf yarışına devam ederken, hayatlarını da hiçe sayıyor. Zehirli atık gölünde yapılan çekimler için uyarı yayınlandı.

Olmadık yerlerde olmadık fotoğraf çekimleri yapan Instagram fenomenleri artık hayatımızın bir parçası. Paris’te yerel halkın isyan etmesine sebep olan Instagram sokağına yapılan akından tutun da Chernobyl dizisi sonrası bölgeye gidip uygunsuz fotoğraflar çektiren fenomenlere kadar uzanan bir listeden bahsediyoruz. Fotoğraf çekilecek yeni yerler keşfetmeye çalışan ve beğeni yarışına giren fenomenler ise işin görsel kısmına verdiği özeni araştırma aşamasına ne yazık ki vermiyor. sup_novosibirsk, maldives_nsk ve benzeri hesaplarda Karayip esintileri taşıyan fotoğraflar görebilirsiniz. Ancak bu sizi aldatmasın. Orası Maldivler değil, Siberya’daki Novosibirsk şehrinin zehirli atık gölü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zehirli atık gölünde Instagram çekimi

Söz konusu yapay göl, yakınlardaki kömür santrali tarafından atıklar için kullanılıyor. Yüzmenin kesinlikle güvenli olmadığı göl suyunun ciltte alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği belirtiliyor. Siberian Generating Company tarafından Rusya’nın Facebook’u olarak bilinen VKontakte’de yayınlanan duyuruda gölün doğal bir göl olmadığı vurgulanırken suyun da temasa uygun olmadığı defalarca tekrar ediliyor. Hatta yazının sonlarına doğru artık büyük harflerle uyarı geçen şirket “Selfie çekim maceranızda atık suya düşmemenizi rica ediyoruz. Bu çok büyük bir risk!” diyor.

Suyun nefes kesici ve göze hoş görünen rengini, derinliği ve içindeki metal oksitlerin çözülmesinden aldığı belirtilirken, görüntünün yanıltıcı olabileceği de hatırlatılıyor. Ancak bu uyarı Instagram kullanıcılarını ne kadar engeller bilemiyoruz…

View this post on Instagram

Моему счастью нет предела 😭😭😭 Как давно я хотела такую нежную , чувственную, запоминающуюся #lovestory И вот свершилось 🙌🏼 Так СПОНТАННО мне по моему ни когда и ни чего не приходило в голову 😅 Любимый кинул ссылку на пост который выложили с этим местом в #аст54 и у меня МОМЕНТАЛЬНО нарисовалась картинка 😻 Я тут же ему написала – «у нас будет там фотосессия ! Сейчас договорюсь с фотографом и напишу когда!» Всё! Без разговоров😂 Мы обговорили с фотографом число , потом я договорилась с визажистом , украшениями и вот вы видите результаты наших трудов 💔 Т.к фото ОЧЕНЬ много, постепенно буду вам рассказывать о закулисье этой фотосессии😉 всё было МЯГКО говоря не по плану , НО именно этим этот день запомнился нам на всю жизнь ! Ph:@ekaterinaaaaks Stylist:@grimerkalab @lionheart_jew – украшения ручной работы Когда я увидела фото , то хотелось прыгать и рыдать от переполняющих меня эмоций ! #thankyou . . . #lovestory #iloveyou #ilovemylife #iamhappy #followme #золоотвал #фотографновосибирск #стилистновосибирск #handemade #украшенияручнойработы #maldivesnsk

A post shared by @ zheleznova.marina on

İlginizi çekebilir

Instagram hikayelerine Sohbet çıkartması ekleme